Premier Węgier przemawiał ostatnio na zgromadzeniu Rady Diaspory Węgierskiej, która odbyła się w Budapeszcie. W swoim wystąpieniu poruszył problem imigracji w Europie.

Według Wiktora Orbana euroentuzjaści prowadzą działania, które mają na celu destrukcję państw narodowych, powołanie nowego tworu – Stanów Zjednoczonych Europy, a nawet wyparcie chrześcijaństwa.

Premier Węgier nie przebierał w słowach. Stwierdził, że europejscy przywódcy ściągają przesiedleńców po to, aby całkowicie przeobrazić nasz kontynent.

– Musi być jakieś logiczne wytłumaczenie tego, że miliony ludzi innych kultur jest transportowanych do Europy… Innymi słowy stajemy przed faktem, iż polityka oparta na tradycji chrześcijańskiej i zgodzie narodów będzie zastąpiona czymś innym. Z braku lepszego terminu nazwijmy to Stanami Zjednoczonymi Europy – grzmiał.

Polityk uważa, że w przeciwieństwie do Węgier, które zbudowały umocnienia i ogrodzenia, UE nie chce bronić swoich granic. Orban nawołuje tym samym do przeciwstawienia się działaniom unijnym, które prowadzą do utraty tożsamości narodowej i pogłębiania kryzysu imigracyjnego.

źródło: nczas.com

...

Zobacz również

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków