WikiLeaks od 2012 roku publikuje maile, które wyciekły z prywatnej agencji wywiadowczej Stratfor, która nazywana jest „cieniem CIA”. Jak podaje portal wpolityce.pl, niektóre z wiadomości datowanych na lata 2004-2011 dotyczą powiązań prezydenta Polski z  oficerami WSI.

Analitycy z agencji Stratfor zwracają w mailach uwagę na likwidację Wojskowych Służb Informacyjnych. Opisują również rolę jaką odgrywali oficerowie III RP. Nie zostały również pominięte rzekome kontakty urzędującego prezydenta RP z wojskowymi.

Z maili ujawnionych przez WikiLeaks wynika, że temat obgadywali trzej analitycy. Jak podaje wpolityce.pl, okres rządów PiS miał być oczyszczający dla służb wywiadowczych.

„Komorowski miał żywotny interes w zamiataniu tych spraw z powodu swoich powiązań z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. Nawiasem mówiąc, wywiad wojskowy w Polsce posiadał wiele prywatnych firm, nawet aż do 1990 roku. Wiele ciemnych interesów zostało przeprowadzonych podczas polskiej „terapii szokowej”, która była modelowym rozwiązaniem dla Rosji. Wszyscy wiemy, w jakim kierunku to poszło” – czytamy w jednym z maili.

Analitycy podczas korespondencji przesyłali sobie nawzajem teksty z „Rz” oraz „Polski The Times” na temat sytuacji w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego oraz powiązań prezydenta z WSI.

źródło: wpolityce.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.