Więźniowie
Pixabay Ichigo121212
Klaudia Bochenek - 17 Października 2020

Czy jesteście za tym, aby więźniowie sami pracowali na swoje utrzymanie i wyżywienie?

Jak powszechnie wiadomo, więźniowie są utrzymywani z naszych podatków. Wiele osób jest oburzonych tym faktem - czy jesteście więc za tym, aby osadzeni sami zapracowali na swoje utrzymanie, jedzenie i inne możliwe przyjemności?

Więźniowie aż do roku 1989 musieli pracować na swoje utrzymanie. Po zmianie przepisów środki na ich egzystencję w więzieniach są czerpane z podatków. Jak podaje portal Na Temat, powołując się na statystyki, w 2015 roku pracę podejmował co trzeci więzień. Według was ta liczba powinna drastycznie wzrosnąć?

Nie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćNie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćCzytaj dalej

Więźniowie w dalszym ciągu powinni być utrzymywani z pieniędzy podatników?

W czasie odbywania swojego wyroku pracuje tylko mniej więcej 27% więźniów. Niestety, w większości są to prace nieodpłatne - np. porządkowe czy przy produkcji. W 2016 roku Sejm przyjął nowelizację, która pozwalała rozszerzyć zakres prac. Jednak niewielu osadzonych ma szczęście na podjęcie zajęć, z których będą otrzymywać pieniądze. Zwykle są to prywatne firmy. Z czasem koszt utrzymania skazańców wzrósł - w 2016 roku wynosił 3 tysiące złotych miesięcznie na osobę, dlatego wiele osób chciałoby, aby przynajmniej w 75% pokrywali swój pobyt w placówkach właśnie przy pomocy zatrudnienia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Więźniowie mogą więc podjąć pracę, jednak jak pokazują statystyki niewielu się na to decyduje. Koszty rosną, a płacą za to podatnicy. Pieniądze, które są przeznaczane na utrzymanie osadzonych, można wykorzystać na wiele innych sposobów - dofinansowanie szkół, żłobków, służby zdrowia czy budowę dróg.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony ksiądz napisał wiadomość ze szpitala. Po jego słowach wiele osób zamarło

2. Zaczęło się, rząd może zapukać do twoich drzwi. Będą sprawdzać wszystko, mieszkanie, nieruchomości, pieniądze

3. Na wesele nagle wparowała policja, zaczęła wyprowadzać ludzi. Wszystko się nagrało

Czy jesteście więc za tym, aby w pewien sposób zmotywować więźniów do podejmowania przez nich prac, co przyczyni się do odciążenia podatników?

Najlepsze newsy dnia:

  1. 5 sprytnych tricków sprawi, że kotlety mielone wyjdą idealne. Korzystają z nich najlepsi szefowie kuchni
  2. Iga Świątek usłyszała druzgocącą informację. Fakty są bezwzględne, musi przygotować się na rozczarowanie
  3. Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  5. Fatalne wieści z MZ, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Chodzi o pacjentów w poważnym stanie
  6. W dawnej hucie znaleziono niezwykłą monetę. Może być zwiastunem legendarnego skarbu
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Na Temat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News