Wiesław Gołas ma dwie daty urodzin
wikipedia.org Mariusz Kubik
Weronika Wasiak - 9 Października 2020

Wiesław Gołas ma dwie daty urodzin. Prawda wyszła na jaw dopiero po latach

Wiesław Gołas ma dwie daty urodzin. Dopiero po latach na jaw wyszła porażająca prawda. Wyznanie aktora powaliło wszystkich na kolana.

Wiesław Gołas urodził się w Kielcach. Przed wybuchem II wojny światowej uczęszczał do szkoły powszechnej na kieleckim Baranówku, a później do Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego. W 1943 roku wstąpił do Szarych Szeregów, gdzie przybrał pseudonim Wilk. Nie od początku wiązał swoje życie z aktorstwem, ale gdy po wojnie rozpoczął studia w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej zrozumiał, że to właśnie tą ścieżką zamierza podążać. O życiu prywatnym Gołasa wiadomo niewiele, a w szczególności mało kto wiedział, że aktor ma dwie daty urodzin. Dlaczego?

Ludzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z WarszawyLudzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z WarszawyCzytaj dalej

Dopiero po latach Wiesław Gołas ujawnił, dlaczego ma dwie daty urodzin

Dzięki rolom w filmach takich jak: "Alternatywy 4", "Czterej pancerni i pies", "Żona dla Australijczyka" czy "Poszukiwany, poszukiwana" zyskał nieprawdopodobną popularność. Aktor chętnie grywał też na deskach teatru. Już jednak jakiś czas temu odsunął się w cień, by skupić się na samym sobie, a dziś świętuje swoje 90. urodziny, Na świat przyszedł 9 października 1930 roku. Z okazji tak wyjątkowego święta życzenia złożył mu nawet sam prezydent Andrzej Duda, ale zrobił to nie dziś, a kilka dni temu - 4 października.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

- Gratulując jubileuszu, w imieniu licznych miłośników wdzięcznych za Pana dorobek aktorski, z serca życzę słusznej satysfakcji z dokonań artystycznych, dużo zdrowia i pogody ducha - brzmi opublikowany na Twitterze przez Andrzeja Dudę wpis.

Jak podkreśla Plotek.pl, złożenie przedwczesnych życzeń to nie wpadka prezydenta, a błąd, który od dnia chrztu towarzyszy Gołasowi. W dokumentach widnieje data urodzenia 4 października, bo, jak po latach zdradził sam aktor, pijany organista pomylił się i podał niewłaściwy dzień.

Dzisiaj grzeje:

1. Ogromne obostrzenia w całym kraju, zakazy od soboty. Po wejściu do sklepu będzie można się mocno zdziwić

2. WHO przekazało dramatyczną wiadomość. Czarny scenariusz właśnie się spełnia

3. Zamknięta część szkół, a także kina, teatry i inne przybytki. Sroga decyzja sąsiadów Polski

- Oficjalnie, urzędowo, urodziłem się 4 października 1930 roku w Kielcach, a naprawdę - 9 października. Przy chrzcie pijany organista wpisał do mojej metryki błędną datę i tak już zostało - mówił w jednym z wywiadów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ostrzeżenie dla wszystkich klientów ING. Aż 10 tys. zniknęło z konta pani Katarzyny, trzeba uważać
  2. Sędzia dotknął miejsca intymnego zawodnika podczas barażu o Euro. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom (WIDEO)
  3. Jolanta Kwaśniewska zmieniła się nie do poznania. Przeszła fenomenalną metamorfozę
  4. Klienci dużego banku w Polsce mogą stracić oszczędności. Pieniądze znikają z kont, wydano komunikat
  5. Ciężko chora 27-latka błaga o pomoc, lekarze odmawiają leczenia. Pokazała rozpaczliwe wiadomości
  6. Sernik bez sera? Błyskawiczny deser, który dosłownie rozpływa się w ustach, zrobisz z kaszy i produktów, które każdy ma w kuchni

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Plotek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News