Z ostatniej chwili: Głośny, kontrowersyjny polityk właśnie został wyrzucony z PiS!

Z ostatniej chwili: Głośny, kontrowersyjny polityk właśnie został wyrzucony z PiS!

Wiesław Bruzgo to jeden z najgłośniejszych polityków ostatnich dni. Choć wcześniej mało kto go znał, jego bezczelne słowa o Lechu Wałęsie i Ewie Kopacz wywołały aferę na całą Polskę. O Wiesławie mówiły wszystkie media, a w telewizjach aż huczało z oburzenia. W ciągu tygodnia z niemal anonimowego kandydata stał się jednym z najczęściej komentowanych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Aż do dzisiaj.

Po ostrych słowach jakie padły z jego ust, w trybie natychmiastowym został wyrzucony z PiS-u. Wyzwiska, które kierował w stronę Lecha Wałęsy oraz Ewy Kopacz są wręcz wstrząsające - nawet dla ich politycznych wrogów. Wiesław Bruzgo drwił i obrażał politycznych przeciwników. Jego kontrowersyjne wypowiedzi nadały mu złej sławy. W pewnym momencie o polityku było tak głośno, że jego obraźliwe słowa udostępniane były przez tysiące użytkowników Twittera i Facebooka. Szczególnie te, w których zaatakował Lecha Wałęsę. Przypominamy próbkę "twórczości" Bruzgi. - parchata, antypolska k***a - takim mianem określił Ewę Kopacz. - Wredna, fałszywa i sprzedajna k***a - taka według mężczyzny jest Hillary Clinton, z resztą zupełnie taki sam jest Krzysztof Mieszkowski. - Pod ścianę z k****i – ja chętnie wykonam wyrok - tak wyrazał się z kolei o ekologach. - Pi******ny czerwony śmieć” – tak z kolei mówił o byłym prezydencie, Lechu Wałęsie. Takich wyzwisk było o wiele więcej. Część z nich została wykasowana natychmiast po pierwszych doniesieniach w mediach, jednak zachowało się kilka printscreenów. Poza wyzwiskami pojawiały się również oskarżenia i groźby.

Presja ma sens - Wiesław Bruzgo odpowiedział za swoje obraźliwe słowa

Wypowiedzi udostępniane były przez internautów tak często, że, co rzadko się zdarza, wpłynęły na decyzję decydentów partii rządzącej. Władze PiS-u, nie chcąc pozwolić na skandal przed samymi wyborami, zadecydowały więc o usunięciu członka z partii. O decyzji poinformowała Beata Mazurek, rzeczniczka klubu PiS. Kobieta w swoim oświadczeniu zachęciła również politycznych konkurentów do pójścia w ślady PiS i tym samym tępienia takich nieodpowiednich zachowań: - Wiesław Bruzgo decyzją Prezydium Zarządu Okręgowego PiS został wykluczony z PiS. Pełnomocnik KW PiS pismem do PKW wycofał rekomendację KW PiS dla W.Bruzgo jako kandydata na burmistrza Suchowoli.Chcielibyśmy,aby podobne standardy były również u naszych politycznych konkurentów - napisała na swoim profilu na Facebooku Beata Mazurek. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">

Sprawa trafia do prokuratury

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w rozmowie z „Gazetą Współczesną” poinformował, iż Wiesław Bruzgo miał w pierwszej kolejności obrazić dziennikarkę nazywając ją „niemieckim ścierwem”, a później stwierdził, że „jego poglądy nie są radykalne, a jedynie propatriotyczne i mają na celu zachowanie żywotnych interesów szeroko rozumianych obywateli polskich i utrzymanie ich praw do samostanowienia w mocy”. Nie zostanie to pozostawione bez odpowiednich konsekwencji. To jednak nie koniec. Robert Tyszkiewicz, poseł przynależący do Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że jego partia złoży zawiadomienie do prokuratury. Według niego posty niedoszłego burmistrza są czystą mową nienawiści i nie mogą pozostać bez należytej kary: - Platforma Obywatelska złoży jutro do prokuratury zawiadomienie w sprawie haniebnych wpisów szerzących mowę nienawiści, zamieszczonych przez Wiesława Bruzgo - kandydata PiS na burmistrza Suchowoli. Żądamy od PiS wycofania tej kandydatury z wyborów - zapowiedział polityk na swoim profilu na Twitterze. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nie ukryjecie się! Publikujemy interaktywną MAPĘ księży pedofilów w Polsce, mogą być w Twoim kościele
  2. Dopiero teraz poznaliśmy ostatnią wolę Anny Przybylskiej. Jarosława Bieniuka czeka piekielnie trudny test
  3. Incydent w centrum będzie słono kosztował Annę Muchę? Mężczyzna żąda ogromnych pieniędzy
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}"> Następny artykuł