W małopolskiej wsi Kasina Wielka wybuchł skandal, gdy proboszcz, który znany jest z – jak to określają wierni – żebrania o pieniądze na kościół wyjechał na ulicę nowiutkim Porsche Macan kupionym prosto z salonu.

Jak twierdzą mieszkańcy, kontrowersyjny zakup poskutkował zauważalnym spadkiem frekwencji na niedzielnej mszy świętej. Wierni nie akceptują zachowania proboszcza, który wielokrotnie wysyłał strażaków i radę parafialną by zbierali pieniądze „na potrzeby kościoła”.

Dodają, że jedyne zmiany, jakie widać w okolicach świątyni dotyczą zawartości garażu proboszcza, podczas gdy prace nad jej remontem utknęły w martwym punkcie.

Nowe Porsche Macan to wydatek około 400tyś. zł. Samochód zaprezentowany został w 2013 roku. Właściciel podstawowej wersji może liczyć na ponad 250 koni mechanicznych i przyspieszenie do setki w nieco ponad 6 sekund.

Kasina Wielka to miejscowość na co dzień kojarzona z Justyną Kowalczyk. To tu polska medalistka olimpijska wychowywała się i stawiała swoje pierwsze narciarskie „kroki”. Z miejscowości pochodzą również m.in. Halina Nowa, narciarka i biathlonistka oraz popularna w latach 70 pisarka Lilian Seymour-Tułaszewicz.

Źródło: radiozet.pl

Z TAKĄ obstawą przy bankomacie nikt cię nie ruszy!

...

Zobacz również

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]