Polski eksport się chwieje. Amerykanie stawiają Polsce ultimatum

Polski eksport się chwieje. Amerykanie stawiają Polsce ultimatum Źródło: .

Wieprzowina należy do polskich dóbr eksportowych, jednak w najbliższej przyszłości może się to zmienić. Wszystko przez niespodziewane słowa z Ameryki, z których dowiedzieliśmy się, że niebawem może dojść do prawdziwego trzęsienia ziemi na naszym rynku. Pojawiło się nawet ultimatum.

Wieprzowina przez lata była jednym z towarów, które trafiały z naszego kraju na cały świat. Sytuacja może już niebawem ulec zmianie w związku z ostrzeżeniem udzielonym Polsce przez Stany Zjednoczone. Kraj ten wkrótce może nałożyć embargo na naszą wieprzowinę, co byłoby potężnym ciosem dla polskiego eksportu. Amerykanie postawili pewne wymagania, które muszą zostać niebawem spełnione.

Sprawa wygląda bardzo poważnie i istnieje spora szansa, że już niebawem polska wieprzowina przestanie trafiać do USA. Oznaczałoby to, że polska gospodarka będzie musiała mierzyć się z wielkim kryzysem, na który trzeba będzie niebawem znaleźć rozwiązanie. Kryzys, do jakiego niebawem może dojść, wygląda na bardzo poważny, w związku z czym polska gospodarka musi jak najszybciej zająć się tą sprawą.

Wieprzowina z Polski musi zostać zbadana

Kilka miesięcy temu "Superwizjer" przedstawił materiał o tym, jak w Polsce produkowana jest wołowina. Polacy mieli okazję zobaczyć, że mięso, które trafia na ich talerze, może pochodzić z podejrzanych i niepewnych źródeł, w związku z czym powinniśmy uważać na to, co jemy. Okazuje się, że poruszony problem dotarł także za granicę, a niektórzy boją się, że nie tylko wołowina, ale również wieprzowina może być wytwarzana w takich warunkach.

Najbardziej wystraszeni mają być ponoć Amerykanie, którzy są jednym z największych państw importujących z Polski wieprzowinę. W związku z podejrzeniami o złym stanie mięsa pochodzącego z naszego kraju pojawił się bardzo poważny sygnał od organizacji zza oceanu. Poinformowały one, że są zaniepokojone istnieniem problemu i liczą na jego szybkie rozwiązanie.

Wieprzowina będzie nadzorowana przez weterynarzy

Pojawiło się nawet ultimatum, które musi zostać niebawem spełnione. Dowiedzieliśmy się, że Amerykanie życzą sobie, by polska wieprzowina była nadzorowana przez 50 weterynarzy. Mają oni uważnie przyglądać się produkcji mięsa i zgłaszać wszelkie niedopatrzenia Głównemu Inspektoratowi Weterynarii. Jest to organ uprawniony do odbierania uprawnień producentom wieprzowiny, w związku z czym taka działalność może przynieść korzyści.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dodatkowi weterynarze mają zostać zatrudnieni do 15 lipca, ale pewne działania muszą być podjęte już wcześniej. Do 7 maja Polacy mają przesłać amerykańskim producentom listę działań, jakie chcą podjąć w celu poprawy jakości naszego mięsa.

Co ważne, polska wieprzowina trafiająca do USA stanowi aż 12 procent polskiego eksportu. Jest to ogromna liczba, której utrata mogłaby rozpocząć kryzys. Na podobne kroki mogłyby w końcu zdecydować się również inne kraje.

  1. Przygotujcie chusteczki! Pies podszedł do kocicy i jej kociąt. To, co stało się po chwili, rozłoży was na łopatki!
  2. To była wielka TRAUMA Marty Kaczyńskiej. Tak obrzydliwego żartu się nie spodziewała
  3. Kurdej-Szatan przed rolą życia ma wątpliwości. "Nie wiem, czy podołałabym temu"
  4. To musiało zaboleć Królikowskiego. Wieniawa twierdzi, że dopiero teraz jest z kimś na tym samym poziomie mentalnym
  5. Adamowicz odpowiedziała Pawłowicz. Boniek: "Nokaut"
  6. Markle urodzi w Wielkanoc? Elżbieta II byłaby wniebowzięta z jednego powodu

źródło: RMF FM

Następny artykuł