Wiemy ile za historyczne zwycięstwo w Pucharze Świata zarobili polscy skoczkowie

Wiemy ile za historyczne zwycięstwo w Pucharze Świata zarobili polscy skoczkowie Źródło: fot. wikimedia commons Tadeusz Mieczyński; flickr

W sobotę polskim skoczkom narciarskim udało się dokonać historycznego wyczynu. Po raz pierwszy, Polska wygrała drużynowy Puchar Świata. Wiemy, ile za to zwycięstwo zainkasowali Polacy.

Biało-czerwona drużyna skoczków w składzie: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot wygrała drużynowy konkurs Pucharu Świata w Klingenthal. Jakby tego było mało, historyczne zwycięstwo miało miejsce w dniu 39. urodzin... Adama Małysza.

Za pracę należy się zapłata, a za zwycięstwo - nagroda. Zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej za każdy zdobyty punkt Pucharu Świata zawodnik otrzymuje 100 franków szwajcarskich. Za sobotnie zwycięstwo polscy skoczkowie dostaną od organizatorów niebagatelną sumę 30 tysięcy franków. W przeliczeniu będzie to około 125 tysięcy złotych.

Także niedzielne skoki opłacą się polskim sportowcom. Za czwarte i piąte miejsce, Kamil Stoch i Maciej Kot zainkasują odpowiednio 5000 CHF i 4500 CHF. Dawid Kubacki natomiast otrzyma 2000 franków. Stefan Hula, który zajął dopiero osiemnaste miejsce otrzymaa 1300 CHF. Najmniej w sobotę zarobił Piotr Żyła, który otrzyma od federacji 1100 CHF.

źródło: zet, rmf

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News