Wiemy ile pieniędzy zgromadziła partia Ryszarda Petru. Nowoczesna zaapelowała do sympatyków o wpłaty na konto formacji z racji tego, iż ugrupowanie utraciło 4,65 mln subwencji i aż 75 proc. dotacji podmiotowej. Kwota nie powala.

Na apel .Nowoczesnej odpowiedziała część sympatyków, aczkolwiek problemy partii nie zostały w żaden sposób rozwiązane. Na razie partia Ryszarda Petru zgromadziła 70 000 złotych, co niezbyt zmienia sytuację formacji po ostatecznej decyzji Sądu Najwyższego.

Petru apelował, by wyborcy przeznaczyli 10 złotych miesięcznie na wsparcie jego partii. Obiecał, że środki zostaną przeznaczone na organizację konsultacji, ekspertyz, edukacji obywatelskiej i budowę struktur.

Chcemy docierać do społeczeństwa z wizją lepiej zorganizowanej, rozwijającej się i szanowanej na świecie Polski – mówił lider .Nowoczesnej.

Kilka tysięcy osób wpłaciło do tej pory łącznie 70 000 złotych. Kokosów nie ma, ale politycy formacji przekonują, że póki co są zadowoleni z odzewu i mają nadzieję, że wpłaty będą regularne.

– Liczymy na hojność Polaków. W podobny sposób zbieraliśmy pieniądze na kampanię wyborczą i mamy nadzieję, że i tym razem się uda. Zresztą uważamy, że powinno to stać się standardem, jeśli chodzi o finansowanie partii politycznych w naszym kraju – mówi Katarzyna Lubnauer.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

źródło: Wirtualna Polska

...

Zobacz również