Wiemy gdzie są najzdrowsze kolacje wigilijne na świecie. Wielka niespodzianka

Wiemy gdzie są najzdrowsze kolacje wigilijne na świecie. Wielka niespodzianka Źródło:

Brytyjscy dietetycy już wiedzą w którym kraju są najzdrowsze wigilijne kolacje. Okazuje się, że pierwsze miejsce w rankingu zajmuje... Polska. To miła niespodzianka, ponieważ w ogólnych rankingach polska kuchnia nie plasuje się w gronie najzdrowszych. 

Podczas kolacji wigilijnej mogliśmy być zadowoleni i zajadać bez kompleksów oraz obawy o zdrowie. Statystycznie nasze wigilijne posiłki są najzdrowsze na świecie. Dietetycy przebadali światowe kuchnie pod kątem zawartości białek, węglowodanów, warzyw i mięs. Kapitalne recenzje uzyskały takie potrawy jak barszcz z uszkami, karp czy kompot z suszu.

Brytyjscy dietetycy pod dowództwem Christiny Merryfield, głównego dietetyka z Cromwell Hospital w Londynie, przyznali pierwsze miejsce w rankingu właśnie naszemu krajowi. W naszej tradycyjnej kuchni wigilijnej udział warzyw, ryb jest największy w porównaniu do węglowodanów i tłuszczów.

Na drugim miejscu uplasowała się Nowa Zelandia. W kuchni tego kraju zapunktowały liczne owoce morza, lekkie sałatki i świeże owoce.

Na podium znaleźli się również Francuzi, a za nimi Hiszpanie, Niemcy oraz Brytyjczycy. Bardzo słabo wypadły Stany Zjednoczone.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News