Wiemy dlaczego wprowadzono zakazy dla dziennikarzy. Kaczyński dostał w głowę kamerą

Wiemy dlaczego wprowadzono zakazy dla dziennikarzy. Kaczyński dostał w głowę kamerą Źródło:

Jarosław Kaczyński jest oburzony. Lider Prawa i Sprawiedliwości usprawiedliwiając zmiany w przepisach dotyczących obecności dziennikarzy w Sejmie poskarżył się, iż kilka razy dostał kamerą w głowę. Stąd bierze się niechęć posłów PiS do kamer. 

- Nie będzie żadnego ograniczenia dostępu dziennikarzy do sali sejmowej, do Sejmu, tylko to, co jest stosowane w wielu parlamentach świata, zostanie wprowadzone także w Polsce. Są ograniczenia możliwości poruszania się dziennikarzy w wielu parlamentach, w tym także, szczególnie w Parlamencie Europejskim; są nieporównanie dalej idące i zaplanowane - mówił Kaczyński.

Jednakże, w Parlamencie Europejskim dziennikarze mogą poruszać się swobodnie... Czy ktoś wprowadził Kaczyńskiego w błąd?

 - Dziennikarze będą mogli się swobodnie poruszać po Sejmie i będą mogli zadawać pytania i nagrywać odpowiedzi, o ile będą posługiwali się magnetofonami lub innymi urządzeniami do nagrywania dźwięku. Jeśli chodzi o kamery zasady będą nieco inne. Będą w pewnym miejscu i tam posłowie będą mogli być zapraszani. Niechęć do kamer ma swoje uzasadnienie. Ja sam ileś tam razy dostałem na przykład kamerą w głowę. 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News