Już wiadomo, dlaczego prezes PiS nie zajął miejsca po Beacie Szydło. Bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego odpowiada na nurtujące Polaków pytanie, dlaczego ten ponownie nie zdecydował się objąć stanowiska premiera.

Z badań opinii publicznej wynika, że prezes PiS, chociaż jest bardzo popularny, to raczej ta sława ma bardzo negatywny wydźwięk i sprawia, że jego partia traci poparcie wyborców. Pojawiły się spekulacje, że wybór Kaczyńskiego na premiera byłby wizerunkowym strzałem w stopę dla rządu Prawa i Sprawiedliwości, dlatego lider „dobrej zmiany” pozostanie w cieniu jako szara eminencja. Wcale jednak nie to było powodem, przez który Kaczyński zrezygnował.

ZOBACZ TAKŻE: Odszedł z PiS, teraz ujawnia: Kaczyński będzie OSTATNIM premierem

Bliski współpracownik Kaczyńskiego wyjaśnia

W Radiu Zet gościł wicepremier Jarosław Gowin, którego prowadzący audycję spytał, co myśli o tym, że Kaczyński nie zdecydował się ponownie zostać szefem polskiego rządu. Koalicjant lidera PiS ujawnił, że problemem jest stan zdrowotny prezesa.

– Mogę tylko domniemywać. Po pierwsze kłopoty zdrowotne, a mówiąc konkretnie kłopoty z kolanem, bo żadnych innych problemów zdrowotnych nie ma tutaj, cała reszta to są plotki. Ciężki, codzienny ból może wpłynąć na decyzje, ale oczywiście nie był to czynnik jedyny – powiedział Gowin.

Kaczyński nie chce być premierem

Wicepremier wziął też pod uwagę inne bardzo ważne czynniki, które sprawiły, że prezes PiS polecił na stanowisko szefa rządu Mateusza Morawieckiego, zamiast objąć je samodzielnie.

– Drugi istotny czynnik, to co dzieje się wokół Polski. Nie mam na myśli nawet napięć związanych z Komisją Europejską, perspektywy negocjowania nowego budżetu unijnego. Bardziej mam na myśli to, co wydarzyło się, to, co przeszło przez media światowe po 11 listopada. Przeszła fala ataków na Polskę i na nasze społeczeństwo, że jesteśmy narodem nacjonalistycznym, ba, antysemickim, a mówiąc szczerze, bardzo trudno jest ferować tego typu opinie przy premierze takim, jak Mateusz Morawiecki – tłumaczył Gowin.

ZOBACZ TAKŻE: To już pewne. Wiemy DOKŁADNIE, kiedy Kaczyński zostanie premierem

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!


9 największych kompromitacji rządu PiS

...

Zobacz również