Kajetan P., brutalny morderca lektorki języka włoskiego, przebywa obecnie w więzieniu. Śledczy wciąż nie ustalili czy krwiożerczy zabójca jest osobą poczytalną. Mężczyzna, mimo iż przebywa za kratkami, budzi panikę wśród strażników. Przetrzymywany jest w więzieniu jak prawdziwy potwór z filmów o seryjnych mordercach. 

Hannibal z Żoliborza, jak nazwały Kajetana P. media, dwa lata temu zamordował lektorkę języka włoskiego. Od tamtego czasu przebywa za kratkami i czeka na wyrok. Radio ZET dowiedziało się od Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Poznaniu, że wobec mordercy stosowane są najwyższe reguły bezpieczeństwa.

Kajetan P. zachowuje się w więzieniu jak Hannibal Lecter. Strażnicy boją się go i wiedzą, że mają do czynienia z osobą nieprzewidywalną. Aby uniknąć tragedii, w celi mordercy przytwierdzono stolik i łóżko do podłogi. Ponadto wymieniono mu wszystkie sztućce na takie, które są wykonane z tworzywa sztucznego. Wszystko po to, by Kajetan P. nie zdołał nikogo więcej zabić.

Aura strachu 

Morderca ślepo wpatruje się w obdarte ściany celi, bełkocze pod nosem i przerażająco się śmieje. Kajetan P. rozsiewa wokół siebie aurę strachu i zachowuje jak szalony kryminalista, który jest gotów do mordu w każdej chwili.

Strażnicy dostrzegają żądzę krwi w jego oczach, w których ewidentnie tli się szaleństwo. Wszyscy pamiętają z jaką lubością Kajetan P. poćwiartował ciało nauczycielki języka włoskiego przed swoją ucieczką na Maltę.

Nie wiadomo czy straszne zachowanie Kajetana jest grą mającą na celu uzyskanie statusu osoby niepoczytalnej, czy faktycznie jest człowiekiem chorym, który powinien zostać umieszczony w szpitalu psychiatrycznym pod opieką lekarzy specjalistów.

Psychopata czy aktor? 

Psychopata, który zabił z zimną krwią i odciął ofierze głowę – jeśli zarzuty się potwierdzą, to okaże się, że jest nim bibliotekarz, o którym sąsiedzi mówią: „spokojny, cichy człowiek”.

– To nie jest dziwne. Ten spokój jest pozorny. To zamrożone latami emocje. Tacy ludzie są bardziej niebezpieczni niż furiaci – mówi Katarzyna Kucewicz, psycholog i pedagog resocjalizacyjny.

Co sądzicie o zachowaniu Kajetana P.?

9 największych psychopatów wszech czasów


10 najbardziej przerażających miejsc na świecie [ZOBACZ!]

Zobacz również