Wygląda na to, że Jarosław Kaczyński może odetchnąć z ulgą. Mimo zaproszenia na swoje wystąpienia opozycji oraz rezygnacji ze spotkania z prezesem Prawa i Sprawiedliwości wszystko wskazuje na to, że Donald Trump będzie wypowiadał się o Polsce w samych superlatywach.

O słowach, jakie prezydent Stanów Zjednoczonych planuje skierować do Polaków, opowiedział jego doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego – Herbert Raymond McMaster. Jego zdaniem nie mamy powodów do obaw.

Tematem dominującym wizyty ma być „kwestia wypracowania wspólnej strategii wobec Rosji”. Prezydent chce też porozmawiać z polskimi władzami na temat zacieśniania sojuszu wojskowego oraz współpracy w dziedzinie energetyki.

Prezydent dał jednak jasno do zrozumienia, że chciałby, by Stany Zjednoczone i cały świat wypracowały bardziej konstruktywne relacje z Rosją. Zarazem prezydent jasno pokazał, iż zrobimy wszystko, co konieczne, aby powstrzymać destabilizacyjne zachowania Rosji – zapewnia doradca prezydenta USA.

W swoim przemówieniu Donald Trump ma również pochwalić bohaterstwo naszego narodu oraz wezwać inne kraje do brania z nas przykładu. Prezydent chce pokazać, że Stany Zjednoczone stoją murem za Polską.

Prezydent wezwie wszystkie kraje, by stawiając czoło obecnym wyzwaniom czerpały inspirację z ducha narodu polskiego – dodaje Herbert Raymond McMaster.

źródło: tvn24.pl

...

Zobacz również