Już tylko kilka dni dzieli nas od wizyty prezydenta USA, Donalda Trumpa w Polsce. Przywódca największego mocarstwa świata przyleci do Polski w nocy ze środy na czwartek. Na 6 lipca zaplanowano już kilka jego spotkań z polskimi i zagranicznymi politykami. Jednym z najważniejszych punktów wizyty jest przemówienie na Placu Krasińskich. Już wiemy, o czym będzie mówił Trump.

Rąbka tajemnicy uchylił doradca Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa, generał Herbert Raymond McMaster. Wojskowy o przemówieniu Trumpa powiedział na briefingu prasowym w Białym Domu. Jak zapowiedział, przemówienie Trumpa ma być bardzo podniosłe i chwalić Polaków.

– Prezydent chce powiedzieć światu o odwadze wszego narodu w najciemniejszej godzinie historii i podkreśli, że między innymi dzięki temu Polska wkracza dziś ponownie do grona europejskich potęg. Donald Trump wezwie inne narody, by w obliczu współczesnych wyzwań czerpały inspirację właśnie z ducha Polaków. Przedstawi też wizję nowych, przyszłych relacji między Ameryką a Europą. Będzie to również wizja przyszłości NATO – mówi McMaster.

Pewne jest, że taki wydźwięk przemówienia nie spodoba się liderom UE i polskiej opozycji anty-PiS. Nawoływanie przeciwników PiS do brania przykładu z Polski to mocny cios w takich polityków jak Grzegorz Schetyna, Emmanuel Macron, Angela Merkel czy Donald Tusk. Ci starają się udowodnić, że Polska to kraj zdegenerowany, niesolidarny i rządzony przez dyktaturę.

...

Zobacz również