Prof. Selim Chazbijewicz ostrzegł w rozmowie z tygodnikiem „Angora”, że Polska winna w najbliższych latach szczególnie uważać na zagrożenie terrorystyczne płynące ze strony islamistów. Według niego, najgorszym problemem jest dla Polski perspektywa zmiany władzy w Rosji, którą mogą przejąć muzułmanie. 

– Polska musi być też gotowa na zmianę władzy w Rosji. Już dziś wiele osób z otoczenia Putina to muzułmanie – tłumaczy Chazbijewicz, polski politolog i muzułmanin.

– Nie przypuszczam, żeby w Polsce osiedliło się bardzo wielu muzułmanów. Jednak w najbliższych latach polski rząd powinien większą uwagę zwrócić na zagrożenia terrorystyczne – wyjaśnia profesor.

– Ale to nie jest największy problem związany z islamem, przed którym stanie Polska. Za 20, a najdalej 40 lat muzułmanie przejmą władzę w Rosji. Będą nie tylko bardzo liczni, ale i wpływowi, gdyż już dziś wśród oligarchów i współpracowników Putina jest sporo muzułmanów – mówi prof. Chazbijewicz.

Jak dodaje, „szczególnie prężną grupą są Tatarzy nadwołżańscy”. – Nasz kraj musi być na to przygotowany i wiedzieć, w jaki sposób ułożyć dobre stosunki z rosyjskimi wyznawcami islamu – podkreśla politolog.

źródło: onet.pl

...

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.