Tragedia na weselu w Wielkopolsce. Potwierdzono wieści o ponad 70 osobach

Tragedia na weselu w Wielkopolsce. Potwierdzono wieści o ponad 70 osobach Źródło: Thomas William/Unsplash

Wielkopolska: potwierdzono informacje o ponad 70 gościach, którzy przebywali na weselu. Weselni goście podczas uroczystości zakazili się koronawirusem. Oficjalne wiadomości w sprawie zakażonych przekazało w sobotę Ministerstwo Zdrowia.

Wielkopolska znowu znalazła się w czołówce regionów, w których doszło do największej ilości nowych zakażeń koronawirusem. Zgodnie z sobotnim komunikatem wydanym przez Ministerstwo Zdrowia w województwie wielkopolskim odnotowano 94 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Już następnego dnia okazało się, że większość zakażonych bawiła się wspólnie na tym samym weselu. 

Wielkopolska: kolejne ognisko koronawirusa na weselu

Wesele zorganizowane zostało w powiecie rawskim. Wszystkie osoby, które w nim uczestniczyły, zostały już poddane testom na koronawirusa. Ich pozytywne wyniki zostały uwzględnione w sobotnim raporcie Ministerstwa Zdrowia. Teraz okazuje się, że z 94 nowych przypadków odnotowanych w Wielkopolsce, aż 77 osób przebywało na jednym weselu. 

- Kolejne przypadki zakażeń w Wielkopolsce. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 94 osób w regionie. Najwięcej zakażonych, bo aż 77 osób, to uczestnicy uroczystości weselnej zorganizowanej w powiecie rawickim. Wszystkie osoby zostały przebadane podczas drive-thru w Gostyniu i poddane leczeniu w warunkach izolacji domowej - napisano na facebookowej stronie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wielkopolska: wesele na sto osób, 77 zakażonych koronawirusem 

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, podczas wesela miało bawić się sto gości. Zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce już od 6 czerwca, podczas wesel może spotkać się do 150 gości, co jest jednym ograniczeniem dotyczącym uroczystości weselnych. Od początku czerwca goście weselni nie są zobligowani do noszenia maseczek ochronnych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat w sprawie wyników wyborów. Poznaliśmy niemalże ostateczne rozstrzygnięcie

2. Magda Gessler była załamana śmiercią córki. "Gdyby dziecko było w odpowiedniej klinice"

Wesele w Wielkopolsce jest już kolejnym ogniskiem koronawirusa. Po wejściu w życie czwartego etapu odmrażania gospodarki kilkukrotnie pojawiały się informacje o gościach weselnych, którzy zakazili się podczas uroczystości i przyjęcia. Zaledwie tydzień temu przekazywaliśmy podobne informacje w sprawie przyjęcia weselnego, jakie miało miejsce w Wielkopolsce pod Ostrzeszowem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tajemnicza nagła śmierć słynnego sportowca. Niedawno odniósł życiowy sukces, miał tylko 30 lat
  2. Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotu
  3. Wszyscy myśleli, że się przesłyszeli. Agata Duda naprawdę wypaliła na wieczorze wyborczym słowa, którymi zakpiła z wielu Polaków
  4. Wielki smutek. Zmarła żona aktora największych hitów na TVN, TVP i Polsacie
  5. Rafał Trzaskowski przejął ponad 85% głosów swojego przeciwnika. Niebywały obrót spraw, jest komentarz Hołowni
  6. Andrzej Duda zaprosił Rafała Trzaskowskiego do pałacu. Szczera odpowiedź pojawiła się błyskawicznie

Źródło: Gazeta pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News