Bardzo zła wiadomość. Lawinowe zachorowania w dużej firmie

Bardzo zła wiadomość. Lawinowe zachorowania w dużej firmie Źródło: pikio.pl

Wielkopolska walczy z ogniskiem epidemii koronawirusa. Niestety, zakażonych jest już ponad 400 osób. Reszta pracowników zakładu czeka na potwierdzenie testów na COVID-19. Sytuacja na miejscu zmienia się nieustannie.

Wielkopolska od zeszłego tygodnia zmaga się z nowym ogniskiem epidemii. Okazało się, że doszło do zakażenia pracowników w zakładzie drobiarskim w Mikstacie. Decyzją wojewody wielkopolskiego do zakładu został skierowany mobilny punkt pobrań wymazów, by przez dwa dni mieszkańcy mogli przebadać się na miejscu. Teraz pojawiła się najnowsza wiadomość o liczbie zakażonych. 

Wielkopolska. Wzrosła liczba zakażonych koronawirusem

- Do 401 wzrosła liczba pracowników zakażonych koronawirusem w zakładzie drobiarskim w Mikstacie. To największe ognisko w województwie - informuje biuro prasowe wojewody wielkopolskiego - przekazało za pośrednictwem Twittera Radio Zet News. 

Jeszcze w czwartek rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego, Tomasz Stube przekazywał, że po pierwszych testach zakażenie potwierdzone zostało u 373 pracowników. Był to wzrost aż o 60 osób w porównaniu z informacjami, jakie przekazane zostały w środę. Przypomnijmy, w całym zakładzie pracuje 781 osób. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wielkopolska. Zakład został zamknięty, pracownicy i mieszkańcy miasta mogli wykonać badania

Zgodnie z informacjami, jakie przekazywał TVN24, do pierwszego zakażenia w drobiarskim Ami w Mikstacie doszło już 24 lipca. Po tym, jak wiadomość została ujawniona, testom poddanych zostało około 800 osób. Jak przekazywał wtedy rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego "Większość chorych ma skąpe lub żadne objawy, leczą się w domu. W szpitalu przebywa zaledwie kilka osób – ich stan jest stabilny". 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne informacje z ostatniej chwili. W nocy zmarł dziennikarz TVP i TVN
2. Pierwsze objawy udaru mózgu. Gdy się pojawią liczy się każda sekunda

Zakład drobiarski Ami Mikstacie został zamknięty, a mieszkańcy miasta Mikstat przez dwa dni mieli szansę przebadać się w mobilnym punkcie pobrań. Decyzja o przebadaniu mieszkańców została podjęta przez wojewodę wielkopolskiego, Łukasza Mikołajczyka. "Rozszerzenie badań do dwóch dni na terenie Mikstatu, zgodnie z oczekiwaniami lokalnego samorządu, podyktowane jest aktualną sytuacją, która wymaga natychmiastowej reakcji w celu opanowania ogniska epidemicznego" - taką wiadomość opublikował Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsająca wiadomość. Nie żyje dziennikarz TVN i TVP
  2. Gwiazdor disco polo przesadził? Wszystko na żywo pokazała TVP, ręce opadają
  3. Potężny wybuch wstrząsnął polską miejscowością. Wśród rannych dziecko, okoliczne zabudowania zniszczone
  4. Niestety, mamy potwierdzenie. Kolejne regiony w Polsce objęte pomarańczową strefą
  5. "Na dobre i na złe" straci kultowego aktora? Fani serialu są zaniepokojeni

Źródło: Twitter, Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News