Takiej afery wewnątrz państwowej spółki za czasów władzy Prawa i Sprawiedliwości jeszcze nie było. Zamknięta impreza w siedzibie KGHM została wyprawiona ,,w stylu smoleńskim.

Sprawa wypłynęła za sprawą fotografii, na której widoczne są hostessy przebrane za stewardessy, a jedna z nich trzyma atrapę samolotu z napisem ,,TU POLEWAJ”. Owa makieta miała wcześniej znajdować się przy barku z alkoholami.

Zadrwili z tragedii narodowej i okazali skrajny brak szacunku wobec tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem – komentuje sprawę dziennikarz Gazety Polskiej Codziennie – Piotr Nisztor.

Zarząd spółki tłumaczy, że nie była to impreza całego KGHM, a jedynie jednego z oddziałów, a jej temat przewodnim miały być loty i podróże. Według nich hasło ,,TU POLEWAJ” nie miało odnosić się do katastrofy smoleńskiej. Mimo to osoby stojące za stworzeniem makiety mają zostać pociągnięte do odpowiedzialności.

Panie redaktorze zostanie to wyjaśnione, odpowiedzialni poniosą konsekwencje Jako przewodniczący zwołuję Komitet Audytu RN na wtorek w tej sprawie – odpowiedział Piotrowi Nisztorowi na Twitterze Michał Czarnik – członek rady nadzorczej KGHM.

twitter.com/PNisztor

źródło: Twitter

Zobacz również