Wielki triumf. "Ida" z nagrodą BAFTA!

Film "Ida" Pawła Pawlikowskiego osiągnął wielki sukces i zdobył prestiżową nagrodę BAFTA dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. 

W Londynie zakończyła się ceremonia wręczenia nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej (BAFTA). Nagroda, o której mowa jest obok Oscara i Złotego Globu jednym z najważniejszych wyróżnień w świecie kina. Na Wyspach bardzo entuzjastycznie wypowiadano się na temat polskiej produkcji. Film "Ida" został również nominowany w kategorii "najlepsze zdjęcia". Jednakże, ta trafiła do Emmanuela Lubezki, czyli operatora filmu "Birdman". "Ida" pokonała między innymi film "Lewiatan", indyjski "Smak Curry", produkcję "Śmieć" oraz "Dwa dni, jedna noc". Nagrodę za najlepszy film zdobył "Birdman", który zwyciężył z "Boyhood", "Grand Budapest Hotel", "Grą Tajemnic" oraz "Teorią Wszystkiego". Statuetkę dla najlepszego reżysera zdobył Alejandro G. Iñárritu za "Birdman".

Za najlepszego aktora w głównej roli uznano Benedicta Cumberbatcha z "Gry Tajemnic". Statuetkę dla najlepszej aktorki przyznani Amy Adams za film "Wielkie Oczy".

źródło: stopklatka.pl

fot. "Ida"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News