Wielki festiwal muzyczny odwołany po interwencji duchowieństwa. Nie spodobał się kurii biskupiej

Wielki festiwal muzyczny odwołany po interwencji duchowieństwa. Nie spodobał się kurii biskupiej Źródło: Pixabay/Free-Photos

Festiwal muzyczny miał gościć wielkie gwiazdy polskiej sceny. Jednak ich występ, jak również cała impreza, nie odbędzie się przez interwencję duchownych. To oni mieli zgłosić wątpliwości względem artystów.

Festiwal muzyczny miał gościć wielkie gwiazdy polskiej sceny. Na imprezę InterTony Festiwal 2019 w Chojnicach miała zawitać metalowa formacja Vader. Wydarzenie miało odbyć się w połowie czerwca i wiadomo, że czekali na nie miłośnicy mocnych brzmień z całej Polski. W imprezie miały wziąć udział również inne zespoły, jednak to właśnie Vader miał być gwiazdą.

W mediach pojawiła się informacja o odwołaniu koncertu. Jak się okazało, duchowni zgłosili swoje wątpliwości wobec zespołu. Ich zdaniem, formacja obraża uczucia religijne i szerzy mowę nienawiści. W sprawie zainterweniował parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Przez wątpliwości kurii biskupiej wobec zespołu, wielki festiwal muzyczny został odwołany.

Wielki festiwal muzyczny odwołany. Zespół Vader potwierdził informacje

O odwołaniu koncertu, które jest równoznaczne z odwołaniem całej imprezy InterTony Festiwal 2019, poinformowali członkowie grupy Vader za pośrednictwem mediów społecznościowych:

- Z wielką przykrością informujemy o odwołaniu festiwalu InterTony Festiwal 2019, jaki miał odbyć się 15 czerwca w Chojnicach. Jak poinformował nas organizator imprezy: Parafialny Oddział Akcji Katolickiej za pośrednictwem burmistrza i władz miasta nie zgodziła się na występ zespołu Vader, znajdując - ponoć - materiały nawołujące do mowy nienawiści w repertuarze zespołu - czytamy w oficjalnym oświadczeniu na Facebooku.

Burmistrz zaprzecza doniesieniom, jakoby zarzuty miały zostać zgłoszone przez duchownych. Twierdzi, że decyzję podjął osobiście po dokładnej analizie materiałów promowanych przez metalową formację.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zespół Vader komentuje decyzję o odwołaniu festiwalu

Dla fanów formacji Vader jest to olbrzymi cios. Odwołanie koncertu grupy jest równoznaczne z tym, że wielki festiwal muzyczny nie odbędzie się. Członkowie grupy skomentowali tę decyzję za pośrednictwem mediów społecznościowych:

- Nam po prostu brak słów, by opisać taki sposób postępowania, jaki można porównać chyba tylko do czasów stalinowskich. Kościół w Polsce po raz kolejny pokazuje, w jaki sposób postrzega wolność i widzi grzech wszędzie, tylko nie w swoich własnych murach - komentują muzycy.

Odwołanie festiwalu muzycznego, na którym miały wystąpić wielkie gwiazdy, wywołało olbrzymie kontrowersje. Fani ciężkich brzmień są oburzeni, a wierni Kościoła katolickiego odetchnęli z ulgą. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa wyjawiła PRAWDĘ! Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się co naprawdę myśli o Agacie DUDZIE!
  2. NIE ŻYJE najseksowniejsza sportsmenka na świecie! Jej śmierć była nagła i niespodziewana
  3. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz
  4. Widok grobu śp. aktora grającego Edzia w "Kiepskich" rozrywa serca na szczątki
  5. Gdzie tak naprawdę mieszka teraz Michał Wiśniewski? Takiej posiadłości nie ma nikt (FOTO)
  6. Ile wzrostu ma Kasia Cichopek? Wstrząs, w telewizji nie widać, że jest tak niska

źródło: Wirtualna Polska 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News