Policja ostrzega kierowców. W Wielkanoc na drogi wyjedzie wszystko, co mierzy prędkość

Policja ostrzega kierowców. W Wielkanoc na drogi wyjedzie wszystko, co mierzy prędkość Źródło: Wikimedia Commons/Radosław Drożdżewski

Akcja "Wielkanoc" stała się już tradycją dla polskiego społeczeństwa. Oznacza ona znacznie większe kontrole na drogach w okresie świątecznym. Kierowcy muszą się przygotować.

Akcja "Wielkanoc" doskonale znana jest każdemu kierowcy. Dla jednych jest to jedynie strata pieniędzy i niepotrzebne utrudnienie dla ludzi masowo przemieszczających się w okresie świątecznym  Inni natomiast uważają, że to słuszna organizacja służb, która w dużym stopniu przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

Zbliżają się święta Wielkiej Nocy, także akcja "Wielkanoc" rusza po raz kolejny. W tym roku. już tradycyjnie, na drogi wyjedzie cały sprzęt do mierzenia prędkości i bezpieczeństwa na drodze, jakim dysponuje policja. Zapanuje pełna mobilizacja służb mundurowych. Wszystko po to, aby liczba wypadków, w tym tych śmiertelnych, która co roku jest zbyt wysoka, została ograniczona.

Rusza akcja "Wielkanoc". Drogi zaroją się od funkcjonariuszy

Akcja "Wielkanoc 2019" rozpocznie się już wkrótce. Funkcjonariusze z całego kraju mobilizują się i przygotowują sprzęt. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo podróżującym. Na polskich ulicach znajdą się setki radiowozów, również tych nieoznakowanych, a policjanci będą ulokowani w strategicznych miejscach, z których będą prowadzili między innymi kontrolę prędkości oraz trzeźwości.

Pilnowane będą także przejścia dla pieszych i miejsca szczególnie narażone na ryzyko wypadku. 

- Od piątku na drogi wyjedzie wszystko, co mierzy prędkość (...) Kontrola prędkości to jeden z dwóch naszych priorytetów. Drugim będą kontrole ąn przejściach dla pieszych, na których dochodzi do 52 procent przypadków potrąceń. Od razu przestrzegam, że przy przejściach dla pieszych nie będzie taryfy ulgowej  - zapowiedział pracownik Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, cytowany przez portal "Wirtualna Polska".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak zapowiadają policjanci, podczas akcji kontrole będą niezwykle skrupulatne i nie będzie taryfy ulgowej dla nieodpowiedzialnych kierowców. Kontroli zostaną poddane pasy bezpieczeństwa, właściwe zabezpieczenie dzieci w pojeździe oraz trzeźwość kierowcy.

Akcja rusza już w Wielki Piątek i potrwa przez całe święta. Jej celem jest przede wszystkim ograniczenie ogromnych ilości wypadków, jakie mają miejsce w okresie świątecznym. Wiele osób nieodpowiedzialnie siada za kierownicą, będąc w stanie po spożyciu alkoholu. W ten sposób stwarzają ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także innych uczestników ruchu.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Nie żyje brytyjski aktor. Śledczy podejrzewają zabójstwo na zlecenie!
  2. Zbigniew Wodecki miał romans z piękną aktorką? Podobno ukrywał to przed całym światem
  3. 3-letnia córka nie miała siły pozować do zdjęć na Instagrama. Okrutna reakcja matki
  4. "Nie możemy w to uwierzyć". Sławomir Malicki nie żyje
  5. Policja pozwoliła Pudzianowskiemu na burdę w hotelu? Nowe fakty w sprawie
  6. Siedział przy otwartej trumnie żony. To co się wydarzyło, poruszyło nas do głębi

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News