Dla nich Wielkanoc będzie koszmarem. Kościół robi co może
Jan Odyniec - 30 Marca 2018

Dla nich Wielkanoc będzie koszmarem. Kościół robi co może

Zbliża się Wielkanoc, są jednak tacy, dla których ten czas niekoniecznie jest powodem do radości i świętowania. Dla niektórych ten czas będzie koszmarem, z którym trudno sobie poradzić. Kościół stara się pomóc jak tylko może.

Kiedy na całym świecie Kościół Katolicki będzie świętował Wielkanoc, w Wenezueli trwać będzie dalej tragiczny kryzys, który obecny jest w tym państwie już od 4 lat. Także Kościół poważnie cierpi na trudnej sytuacji gospodarczej i społecznej państwa. W święta wielkanocne kościoły masowo nawiedzane są przez wiernych, tymczasem kapłani nie mają nawet wystarczająco hostii, by udzielić wszystkim komunii świętej.

Wielkanoc w Wenezueli jest koszmarna

W kraju od wielu miesięcy brakuje mąki, z której przygotowywane są także hostie, później konsekrowane w kościołach. Mąka jest reglamentowana, na dodatek są bardzo poważne obostrzenia dotyczące tego, ile procent może zostać wykorzystane na inne wypieki, niż chleb. Aby uroczystości wielkanocne w ogóle mogły się odbyć, Kościół w Wenezueli otrzymał w darze od sąsiadującej Kolumbii 250 tys. wypieczonych hostii. Zostały one przekazane przedstawicielom kościoła w Wenezueli przez biskupa Cucuty (miasta w północno-wschodniej Kolumbii) Victora Manuela Ochoa. Do przekazania hostii doszło na moście Simona Bolivara, który łączy oba kraje.

Wenezuela: sytuacja jest tragiczna

Sytuacja w kraju rządzonym przez Nicolasa Maduro jest po prostu dramatyczna. Brakuje tam leków i podstawowej żywności. Kryzys dotknął także finansów, w kraju trwa trzycyfrowa inflacja. Maduro oskarżany jest przez opozycję o doprowadzenie kraju na skraj przepaści i trwanie w działaniach prowadzących do jeszcze większego kryzysu. Ponadto prezydentowi zarzuca się zapędy autorytarne. W związku z protestami w kraju Maduro uzbroił nieformalne bojówki, które strzelały do ludzi na ulicach. Od rozpoczęcia kryzysu z kraju emigrowały już setki tysięcy Wenezuelczyków. W sumie liczba emigrantów może wynosić nawet pół miliona obywateli. W tym roku liczba ta może się podwoić.WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Wenezuela na skraju UPADKU. Rząd wysyła przeciw protestującym uzbrojonych łowców
  2. Wenezuela skończy z racjonowaniem prądu
  3. Wielkanoc 2018: UWAGA! Sklepy zostaną zamknięte WCZEŚNIEJ
ZAMIANA
homoseksualny_pocałunekOto nowe grzechy! Z nich też musisz się spowiadać [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
putinNajbogatszy człowiek świata? W takich luksusach żyje Władimir Putin!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News