Seria ataków na kościoły w Sri Lance. Nie żyje ponad 50 osób

Seria ataków na kościoły w Sri Lance. Nie żyje ponad 50 osób Źródło: yt/Al Jazeera

Wielkanoc powinna być dniem, w którym każdemu katolikowi towarzyszy wielka radość. Okazuje się jednak, że w obliczu nieprzewidzianych wydarzeń, niektórzy zapamiętają ten dzień zupełnie inaczej. Doszło do wielkiego dramatu.

Wielkanoc jest świętem, gdy każdy chrześcijanin powinien celebrować ponownie nadejście Jezusa Chrystusa. W naszym społeczeństwie tradycja ta sięga bardzo wielu lat wstecz i nikt nie wyobraża sobie, by mogło być inaczej. Tak stało się jednak na Sri Lance, gdzie doszło do dramatycznych wydarzeń. Są ofiary śmiertelne.

Dowiedzieliśmy się, że na Sri Lance odbyły się ataki, których celem były między innymi kościoły. Zamachowcy musieli zdawać sobie sprawę, że dziś w świątyniach pojawią się setki osób, w związku z czym o przeprowadzenie ataku będzie znacznie łatwiej. Doszło do wielkiej tragedii, w związku z którą śmierć poniosły dziesiątki osób.

Seria ataków na kościoły w Wielkanoc

Na Sri Lance doszło dziś do strasznych wydarzeń, jakie odbyły się w konsekwencji działań zamachowców. Zaplanowano ataki na trzy świątynie i kolejne trzy pieciogwiazdkowe hotele, w których z pewnością przebywały osoby z wyższych sfer. Wydawałoby się, że w święta nie może się stać nic złego, lecz tym razem było zupełnie inaczej. 

Informacje o zamachach w Wielkanoc dopiero się pojawiły, w związku z tym wciąż nie wiemy nic na temat przebiegu akcji terrorystów. Wiemy natomiast, że potwierdzono aż 50 ofiar śmiertelnych, a liczba rannych póki co wynosi 280 osób. Stan wielu z nich jest krytyczny i niewykluczone, że liczba ofiar może wzrosnąć.

Do zamachów doszło w mieście Kolombo. Miejscowe służby wciąż nie są w stanie zapewnić, że wśród poszkodowanych lub zmarłych nie ma żadnych turystów, choć wydaje się to mało prawdopodobne. W najbliższych godzinach powinny ukazywać się nowe informacje na temat zamachów, także te, które potwierdzą tożsamość ofiar.

Ta Wielkanoc zapisze się w historii

Do ataków doszło niemal jednocześnie, więc możemy być pewni, że nie były one dziełem przypadku, lecz zorganizowaną akcją. Pojawiły się już plotki, które twierdzą, że konsekwencje ataków mogą być dużo poważniejsze, a dane ujawniane przez władze są bardzo nieaktualne i mogą wprowadzać w błąd.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nieoficjalne doniesienia mediów twierdzą, że ofiar może być około 50, ale tylko w jednym z sześciu miejsc, w których doszło do tragedii. Dowiadujemy się z nich także, że wśród ofiar niewątpliwie są również turyści z innych krajów. Niewykluczone, że dziś poznamy szczegóły tej wstrząsającej zbrodni. Wszystko powinno wyjaśnić się już w najbliższym czasie,

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Córka znanego aktora zmarła w męczarniach na raka jajnika. Osierociła dwójkę dzieci
  2. Jolanta Kwaśniewska w SZOKUJĄCYCH słowach o emeryturze Polaków. "Praca do 80. roku życia lub więcej". Czy ona OSZALAŁA?
  3. Agnieszka ma najgorsze możliwe nazwisko. Gdy musi się przedstawić zalewa ją zimny pot
  4. Duma polskiego aktorstwa dostaje głodową emeryturę. ZUS śmieje mu się w twarz
  5. Kolejny pożar. Znowu w Polsce, dym widać z 30 kilometrów

źródło: To Się Dzieje

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News