Wielkanoc 2018: UWAGA! Sklepy zostaną zamknięte WCZEŚNIEJ

Wielkanoc 2018: UWAGA! Sklepy zostaną zamknięte WCZEŚNIEJ

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc 2018. Zanim zasiądziemy do świątecznych stołów, należy oczywiście zaopatrzyć się w niezbędne produkty. Zróbmy to w odpowiednim czasie, gdyż sklepy będą zamykane znacznie wcześniej.

Wielkanoc jest najważniejszym świętem w chrześcijańskim kalendarzu liturgicznym. W wielu krajach w tym oczywiście w Polsce czas ten cieszy się specjalny statusem prawnym regulującym aktywność gospodarczą. Nowe prawo kojarzone głównie z zakazem handlu w niedzielę obejmuje również dni świąteczne. Należy mieć to na uwadze, by zdążyć zrobić zakupy, przed dniami ustawowo wolnymi od pracy, jak np. Wielkanoc. Co ciekawe, pierwsza niedziela kwietnia, a zarazem pierwszy dzień miesiąca miała być niedzielą handlową. Stanie się jednak inaczej, a to za sprawą rozpoczynające się tego dnia Paschy.

Wielkanoc 2018, zrób zakupy nasz czas!

Zaproponowana przez Solidarność, a wprowadzona przez Zjednoczoną Prawicę ustawa nie sankcjonuje jedynie niedziel. Podlegają jej również "święta oraz niektóre inne dni". Chodzi m.in. o Wielką Sobotę, w którą sklepy zamykane będą już między godzinami 12:30 a 13:30. Wszystko dlatego, że w dni świąteczne jakakolwiek aktywność handlowa w narodzie ustać musi do 14:00. Do owej aktywności włącza się liczenie pieniędzy z kasy czy włączanie alarmu. Z logistycznej konieczności więc sklepy dadzą swoim pracownikom czas na zamknięcie, nie narażając się na złamanie prawa. Pracę przed drugą po południu zakończą więc największe dyskonty, jak Biedronka, Tesco Carrefour czy Auchan. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Była prawa ręka Kaczyńskiego ujawnia: „PiS odda władzę jak w 2007”
  2. NIELEGALNY rajd policji na dziennikarkę Trójki! Zniszczyli jej dom, a dzieci…
  3. Aresztowanie ministra PO to dopiero początek. PiS ma tajną listę
źródło: next.gazeta.pl Następny artykuł