Wielu Polaków nie dowierza. Szumowski zdecydował, ile osób może być w kościele na Wielkanoc

Wielu Polaków nie dowierza. Szumowski zdecydował, ile osób może być w kościele na Wielkanoc Źródło: Wikipedia Kazimierz Mendlik Creative Commons

Wielkanoc w tym roku dla wielu wiernych to test wiary. Do niedawna nie wiadomo było jak wyglądać będzie kwestia mszy świątecznych, jednak minister Szumowski wypowiedział się na ten temat. Decyzja została podjęta.

Tegoroczna Wielkanoc przejdzie do historii i na pewno wielu będzie opowiadać o niej następnym pokoleniom. Nowe regulacje ograniczają możliwość gromadzenia się i prawo to nie ominęło także kościoła katolickiego, który musiał dołączyć do walki z epidemią koronawirusa, a co za tym idzie wprowadzić ograniczenia dotyczące maksymalnej ilości wiernych w świątyniach.

Wielkanoc inna niż wszystkie

W te święta wielkanocne nie będziemy mogli gromadzić się przy stołach z dalszą rodziną czy znajomymi. Obostrzenia wprowadzone przez rządzących zostają utrzymane w dalszym stopniu, a mister Łukasz Szumowski rozwiał doniesienia i plotki jakoby na czas Wielkanocy możny było zrezygnować z zakazu gromadzenia się, lub też złagodzić jego formę. Minister Zdrowia jasno mówi o tym, że to właśnie będzie czas najcięższej próby. Polacy słyną ze swojej rodzinności i święta dla wielu było szansą na spotkaniu się z dawno niewidzianą rodziną czy przyjaciółmi i znajomymi. W tym roku Wielkanoc niestety zostanie przeżyta przez nas w zupełnie odmienny sposób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wiadomo ile osób będzie mogło być w kościele

Minister Szumowski w czwartek 9 kwietnia podczas zapowiadanej wcześniej konferencji prasowej odniósł się do pojawiających się informacji, jakoby przepisy ograniczające do 5 ilość wiernych w kościołach traciły ważność 10 kwietnia, a więc w Niedziele Wielkanocną w mszach mogłoby wziąć udział aż 50 osób.

Łukasz Szumowski zaprzeczył i podtrzymał decyzję o tym, że dopuszczalna liczba wiernych uczestniczących we mszy pozostaje bez zmian. Wielu Polaków nie dowierza w tę decyzję, gdyż pewni byli, iż restrykcje zostaną złagodzone. W obliczu walki z wirusem SARS-CoV-2 ograniczenie kontaktu z innymi ludźmi wydaje się jednak koniecznością, nie dziwi więc decyzja podjęta przez ministra. Pojawiła się kolejna data, kiedy mogą być wprowadzone zmiany.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany gwiazdor disco-polo zabrany pilnie do szpitala, jest w ciężkim stanie. Potwierdzono u niego COVID-19

2. Syn Zenka Martyniuka został zatrzymany. Policja miała już dość łamania kwarantanny

Pojawiła się specjalna infografika

Wielkanoc już za klika dni, a mimo to niektórzy nadal mieli nadzieję na zmiany. Podczas rządowej konferencji prasowej przekazano wiele ważnych informacji. Także Kancelaria Premiera przygotowała specjalną grafikę przypominającą o obowiązującym prawie, podkreślając, że obowiązuje ono także w okresie Wielkanocy. Następny termin kiedy może się coś zmienić to 19 kwietnia, wtedy mogą zostać podjęte następne decyzje. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząśnięci lekarze przekazali nieznane dotąd informacje. Wirus może mieć nietypowy i gwałtowny przebieg
  2. Przez koronawirusa zrobili z trumnami okropną rzecz, która budzi wściekłość. Straszne wyznanie znanego kolarza
  3. Córka marszałek Witek błaga internautów o pieniądze. Wiele osób załamuje ręce patrząc na powód
  4. Z Kasią Kowalska jest bardzo źle, media dotarły do jej sąsiadów. Druzgocące doniesienia
  5. Wielu Polaków nie dowierza. Szumowski zdecydował, ile osób może być w kościele na Wielkanoc
  6. Czekali ponad godzinę na zamówione jedzenie. Kelner osłupiał, widząc co napisali na rachunku

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News