Tuż przed Wielkanocą rząd planuje zmiany w obostrzeniach. Będzie można pojechać do rodziny na święta?

Tuż przed Wielkanocą rząd planuje zmiany w obostrzeniach. Będzie można pojechać do rodziny na święta? Źródło: pixabay.com suju

Nadchodząca Wielkanoc wśród wielu Polaków budzi ogromny niepokój. Od zawsze każde święta były rodzinnie, a w tym roku na to się nie zapowiada. Dziś rząd ogłosi, co z wielkanocnymi wyjazdami.

Tegoroczna Wielkanoc na pewno zostanie zapamiętana na długo. Wszystko przez koronawirusa. Polacy z niecierpliwością czekają na wskazówki od rządu.

Wielkanoc w tym roku inna niż wszystkie?

Rzecznik rządu, Piotr Müller, ogłosił, że dziś dowiemy się o decyzjach podjętych przez zespół zarządzania kryzysowego. Podczas specjalnej wideokonferencji mamy dowiedzieć się, jak będzie wyglądać Wielkanoc, a także poznać kolejne obostrzenia. To nie wszystko - uczniowie usłyszą, co z ich egzaminami - z maturami i testami 8-klasisty. Jednak to, co mówił Michał Dworczyk odnośnie świąt Wielkiej Nocy kilka dni temu, nie napawa optymizmem.

- Tu jest rekomendacja jednoznaczna, powinniśmy maksymalnie ograniczyć przemieszczenie się, to jest oczywiście poważny problem i poważne wyzwanie, bo Święta Wielkiej Nocy są takim czasem, kiedy zwykle spotykaliśmy się z rodzinami, kiedy Polacy podróżowali miedzy miastami, ale staramy się chronić życie ludzkie. W związku z tym rekomendacja jest jednoznaczna, aby w te święta zrezygnować z podróży, aby w te święta pozostać w domach - mówił 4 kwietnia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk. Będziemy mogli liczyć na złagodzenie  obostrzeń z okazji świąt?

Kościoły mają mieć większą swobodę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszystkiego dowiemy się podczas dzisiejszej konferencji. Polacy spekulują na,temat tego, co będzie wolno w święta, a czego nie. Wielkanoc wiąże się z podróżami i ze spotykaniem się z ogromną liczbą osób, a jak wiemy to tylko sprzyja roznoszeniu się koronawirusa. Z kolei obecne obostrzenia dotyczące przemieszczania się (do pracy, sklepu, apteki, lekarza, by wyprowadzić psa) obowiązują do 11 kwietnia.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Szumowski nie pozostawia złudzeń, wyjawił prawdę o końcu epidemii. Minister przekazał fatalne wiadomości
2. Na wizji spytali Szumowskiego, czy ukrywają prawdziwą liczbę ofiar. Przez jego reakcję wielu zatkało

Wiemy, że na tę chwilę w kościołach i na pogrzebach może być maksymalnie 5 wiernych plus duchowni. 12 kwietnia te przepisy mają się zmienić i w kościołach będzie mogło się zgromadzić nawet 50 osób. Czy w związku z tak zwiększoną liczbą osób na jednym zgromadzeniu rodziny będą mogły się spotkać? Odpowiedź poznamy już za kilka godzin.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jeden z pierwszych objawów cukrzycy. Dokładnie przyjrzyj się swoim dłoniom
  2. Radosław Majdan spodziewa się potomka. Zdjęcie pary czekającej na poród poruszyło wszystkich (FOTO)
  3. Nie wytrzymała i ujawniła sekret królowej, o którym wiedzieli tylko najbliżsi. Wiele osób będzie oburzonych
  4. Ostrzegali przed koronawirusem, nikt ich nie słuchał. Teraz mówią o kolejnych zagrożeniach, których powinniśmy się bać
  5. Pierwsze święta bez Pawła Królikowskiego. Zostawił rodzinie niebywały prezent, "dar od losu"
  6. 8 policjantów urządziło skandalicznego grilla nad jeziorem. Złamali obostrzenia, nie mieści się w głowie

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News