Fenomenalny trik na obranie ugotowanego jajka w mniej niż 30 sekund. Przyda się na Wielkanoc

Fenomenalny trik na obranie ugotowanego jajka w mniej niż 30 sekund. Przyda się na Wielkanoc Źródło: YouTube Genialne

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a co tam idzie, czeka nas obieranie jajek. Mamy dla was metodę, dzięki której ta czynność nie powinna zająć więcej niż 30 sekund. Za sprawą fenomenalnego triku zaoszczędzicie sporo czasu, ale również nerwów.

Wielkanoc nieodzownie kojarzy nam się z jajkami. Nie bez przyczyny. W końcu w tym okresie zarówno je obieramy, jak i dekorujemy. Ta pierwsza czynność jednak czasem może sprawić nam pewne problemy. Na szczęście mamy metodę, dzięki której uporanie się ze skorupką nie powinno wam zająć dłużej niż 30 sekund.

Już niedługo czeka nas Wielkanoc. Podczas tych świąt będziemy musieli obierać jajka, które później trafią na nasze stoły podczas świątecznych śniadań. Niestety jest to czynność, która tylko z pozoru wydaje się banalna. W rzeczywistości wielu z nas ma z nią problemy. Obieranie okazuje się czasochłonne, w dodatku nieraz część jajka odchodzi wraz ze skorupką, co sprawia, że dania nie wyglądają zbyt estetycznie, a my niepotrzebnie się denerwujemy.

Ten sposób obierania jajek przyda wam się na Wielkanoc

Trudno wyobrazić sobie Wielkanoc bez jajek. Tak samo trudno wyobrazić sobie, żeby obieranie jajko trwało mniej niż 30 sekund. Na całe szczęście jest to możliwe, dzięki specjalnej metodzie. Domowy trik pozwala nam obrać jajka w krótkim czasie oraz zapobiega odrywaniu ich fragmentów wraz ze skorupką. Po przeczytaniu tego artykułu, znienawidzona przez wielu czynność, stanie się banalnie prosta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Większość z nas kupuje jajka, czekając na Wielkanoc. Jednak często nie wiemy, czy są one świeże. Warto wiedzieć, że im bardziej świeże jest jajko, tym obieranie ich może sprawić nam więcej trudności. Na szczęście jest na to świetna i prosta metoda. Wystarczy, że ugotujemy je w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej lub soli. Kolejny domowy trik polega na obtłuczeniu jajek i pozostawieniu ich na kilka minut w zimnej wodzie.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostałeś już 13. emeryturę? ZUS może ją odebrać nawet po wypłacie, wiadomo kto jest zagrożony
2. Naukowcy z Lublina wyliczyli, ile może potrwać walka z epidemią przy obecnych zakazach. Niestety, nie mają dobrych wieści

Dzięki tej metodzie, Wielkanoc może przestać kojarzyć się wam z koszmarem zmagania się ze skorupkami jajek. Wystarczą dwa proste kroki, żeby nie stracić czasu ani cierpliwości w kuchni. Życzymy powodzenia i smacznego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niepokojące doniesienia z Azji. Osoby wyleczone ponownie zachorowały przez koronawirusa
  2. Patogwiazda Fame MMA zrobiła sobie wulgarną, nagą sesję. Tylko dla dorosłych
  3. Prosty i domowy sposób na drożdże. Wystarczą 3 składniki, nie trzeba wychodzić z domu
  4. Aż 18 nowych ofiar koronawirusa w Polsce. Najmłodsza miała zaledwie 38 lat, bardzo smutne dane
  5. Od teraz każdy może sprawdzić, czy jego objawy oznaczają zakażenie koronawirusem. Ważny komunikat NFZ
  6. MZ i NFZ ostrzegły Polaków. Podały ważne reguły dotyczące zakupów, lepiej się do nich zastosuj

źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News