Wałęsa, liczni dziennikarze i tysiące internautów udostępniają zdjęcie, która nie pochodzi z demonstracji przeciwko miesięcznicy tylko… z ustawki z 2013 roku. Zainterweniowała nawet agencja, ponieważ zagrożone zostało bezpieczeństwo aktorów, którzy odgrywali rolę milicjantów. Rozwścieczeni przeciwnicy rządu zaczęli im grozić, błędnie sądząc, iż są to funkcjonariusze, którzy „aresztowali Frasyniuka”. 

Podczas 86. miesięcznicy smoleńskiej było bardzo niespokojnie, a część manifestantów usiadła w poprzek Krakowskiego Przedmieścia starając się zablokować przemarsz uczestników pochodu na czele z Jarosławem Kaczyńskim. Demonstranci zostali siłą usunięci przez licznych funkcjonariuszy policji. Wśród wyniesionych znalazł się Władysław Frasyniuk.

Internet zaczął obiegać film z akcji policji. Jednakże, wielu internautów, w tym politycy i dziennikarze, zaczęło udostępniać zdjęcie, które miało pokazać, iż funkcjonariusze policji zakuli Frasyniuka w kajdany i prowadzili go do zakładu karnego lub prokuratury. Nie zwrócono jednak  uwagi na to, że osoby na zdjęciu są ubrane w mundury milicji. Nabrać dali się m.in Jarosław Wałęsa i organizatorowie „Akcji Demokracji”.

Skąd pochodzi zdjęcie? Naturalnie nie z wydarzeń 10 czerwca. Wykonali je w 2013 roku Arkadiusza Socha i Wydawnictwo ”Terra Nullius„ podczas realizowanego spotu reklamowego do książki Władysława Frasyniuka ”Siwy dym„

– Osoby w kostiumach milicjantów nie mają nic wspólnego z wydarzeniami rzeczywistymi i negatywne i złośliwe komentarze pod kierunkiem tych osób są nieuprawnione, a nawet zagrażające ich bezpieczeństwu – podała Agencja Artystyczna „Retro-Pasje”.

...

Zobacz również

Zobacz również