Skrajna prawica oraz lewica nie mają w Polsce zbyt wielkiego poparcia, przynajmniej w porównaniu do bardziej umiarkowanych partii głównego nurtu. Nie zapowiada się raczej na zmianę tego stanu rzeczy – przynajmniej tak długo, jak długo zwolennicy tych nurtów będą walczyć sami ze sobą.

Prawica często nabija się z konfliktów pomiędzy skrajnym lewicowcami o małym poparciu. Teraz jednak to w ich obozie wybuchła wojna domowa.

Były kandydat na prezydenta, Marian Kowalski w bardzo ostrych słowach wypowiedział się o prawicowym publicyście, Rafale Ziemkiewiczu.

– Dzisiaj wyprowadzanie młodych Polaków na wojnę sprzed stu lat, to jest puszczanie ich w ślepy kanał. Rafał Ziemkiewicz najpierw przychodził na kongres Ruchu Narodowego, klaskał. Nie zgodził się kandydować na prezydenta, a to miał być wspólny kandydat Ruchu Narodowego i środowiska korwinowskiego. Miał szansę na niezły wynik, bo był znany, ale nie chciał. Potem zaangażował się w ruch Kukiza i go tutaj mocno adoruje, wypiął tyłek na dawnych swoich kolegów z Ruchu Narodowego. I teraz wpędza ich w debatę, która zupełnie nikomu dzisiaj nie jest potrzebna. Jest to szkodliwe i uważam, że Rafał Ziemkiewicz robi bardzo złą, krecią robotę – mówił.

– Ci lewaccy katolicy, np. uniwersytet katolicki w Hiszpanii, wykłada, jaka to Polska była faszystowska, jaką była dyktaturą za czasów Piłsudskiego, zrównuje go z Hitlerem. Co robi Ziemkiewicz z (Marcinem – przyp. red.) Rolą w Polsce? Dokładnie to samo – wtórował mu Paweł Chojecki.

Takich wypowiedzi Ziemkiewicz nie mógł zostawić w spokoju, choć najwyraźniej niespecjalnie miał pomysł na odpowiedź. Publicysta po prostu wyśmiał Kowalskiego na Twitterze.

https://www.youtube.com/watch?v=XBmyE5k7pD0

...

Zobacz również