Zwierzęta, szczególnie te dzikie, potrafią być bardzo groźne. Niektóre z nich, są niebezpieczniejsze, niż mogłoby się nam wydawać. Przykładem takiego gatunku jest hipopotam.

Następną ofiarą zwierzęcia, które rocznie pozbawia życia więcej osób niż rekiny, stała się amerykańska miliarderka Carol Sue Kirken. Pochodząca z Michigan, wiceprezes koncernu kosmetycznego Arbonne, wybrała się, wraz z rodziną, na wakacje do Tanzanii. Jak się okazało, był to jej ostatni urlop w życiu.

Podczas gdy rodzina uczestniczyła w safari, Kirken zbytnio zbliżyła się do jednego z hipopotamów, a ten ruszył na nią znienacka. Kobieta w mgnieniu oka znalazła się w paszczy bestii. Dramat rozegrał się na oczach jej rodziny. Dalsze szczegóły dotyczące śmierci kobiety są niejasne. Nieznany jest też los odpowiedzialnego za jej śmierć hipopotama.

Wbrew temu, co powszechnie się uważa, hipopotamy są szybkie i agresywne. Ich ostre oraz długie zęby, zawierają się w głębokiej paszczy, która potrafią zacisnąć z ogromną siłą. Rocznie około 500 osób ginie wskutek ataku hipopotama.

fot. Facebook/Carol Sue Kirken

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

źródło: se.pl

...

Zobacz również