Czy w Wielką Sobotę jest zakaz handlu? Godziny otwarcia sklepów

Czy w Wielką Sobotę jest zakaz handlu? Godziny otwarcia sklepów Źródło: pixabay

Wielka Sobota - handel 2019. Czy w Wielką Sobotę tego roku Polacy mogą zrobić zakupy, czy jest to dzień objęty zakazem handlu? Jakie są godziny otwarcia sklepów w trzeci dzień Triduum Paschalnego?

Wielka Sobota - handel 2019. Wielka Sobota to trzeci dzień Triduum Paschalnego. W Kościele rzymskokatolickim jest to dzień wyciszenia i wyczekiwania na zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Od wczesnych godzin porannych wierni mogą adorować Najświętszy Sakrament, a także skorzystać z sakramentu pokuty. Dla wielu Polaków Wielka Sobota najbardziej może kojarzyć się z tradycyjną święconką i błogosławieniem pokarmów, które będą spożywane podczas Świąt. Podobnie jak w Wielki Piątek, nie są odprawiane msze, jest to jednak jedyny dzień w roku, w którym nie rozdaje się eucharystii. Wielka Sobota kończy się po zmroku, wówczas Wigilią Paschalną rozpoczynają się obchody Niedzieli Wielkanocnej.

Dla wielu Polaków sobota poprzedzająca Święta jest ostatnią, a czasami nawet jedyną okazją na zrobienie zakupów. Czy będą mieli możliwość zrobienia zakupów?

W Wielką Sobotę sklepy otwarte

Dobrą wiadomością dla wszystkich tych, którzy pochłonięci wirem pracy nie mają możliwości zrobienia zakupów w tygodniu jest informacja o braku zakazu handlu w Wielką Sobotę. Wszystkie sklepy, bez wyjątku będą tego dnia otwarte. Zarówno małe przedsiębiorstwa, jak i duże sieci zaoferują szeroką gamę produktów, które będzie można nabyć tuż przed Świętami Wielkiej Nocy. Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inny, sklepy w Wielką Sobotę będą funkcjonowały, jednak w godzinach innych niż ma to miejsce na co dzień.

Wielka Sobota - godziny otwarcia sklepów

W Wielką Sobotę sklepy będą otwarte, jednak nie będą funkcjonowały w pełnym wymiarze godzin. Dla jednych z nas będzie to okazja na dokupienie ostatnich potrzebnych produktów, które sprawią, że śniadanie Wielkanocne będzie bogate w pyszne, świąteczne smaki. W takim wypadku z pewnością część z Polaków skorzysta wyłącznie z małych sklepików, które zazwyczaj są czynne dłużej niż ogromne sieci.

W większości z nich o godzinach otwarcia zadecydują właściciele, informując klientów wiadomością na drzwiach. Mniejsze sklepy sieciowe, jak na przykład popularna Żabka, będą otwarte do godziny 14:00. Dla drugiej części z nas Wielka Sobota będzie jedyną okazją na zrobienie dużych zakupów. W tym przypadku będą musieli wybrać się do dużych, znanych sieci. Większość z nich swoje usługi będzie oferować do godziny 13:00. Wyjątkiem ma być Lidl, w którym klienci będą mogli zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze produkty do godziny 12:30.

Wielka Sobota - godziny otwarcia Biedronki

Jednym z najpopularniejszych wyborów Polaków odnośnie do przedświątecznych zakupów niezmiennie jest sieć sklepów Biedronka. Wielu z nas zastanawia się, w jakich godzinach będziemy mogli zrobić zakupy w swoim ulubionym sklepie. Popularny dyskont, podobnie jak większość supermarketów, będzie otwarty do godziny 13:00. Polacy znów chętnie odwiedzą przed Świętami sklepy, które będą kusić atrakcyjnymi ofertami cenowymi oraz wachlarzem przepysznych smaków. Życzymy wszystkim, nawet tym najbardziej zapracowanym, aby udało im się zaopatrzyć we wszystkie niezbędne produkty przed zamknięciem marketów.

Poniżej przypominamy godziny otwarcia najpopularniejszych sklepów w Wielką Sobotę.

  • Tesco, Auchan, Biedronka, Carrefour, Kaufland, Netto - do godziny 13:00
  • Lidl - do godziny 12:30
  • Żabka - do godziny 14:00 (O szczegółowych godzinach pracy w okresie świątecznym decydują franczyzobiorcy)

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Kiedy jest Triduum Paschalne 2019? Te dni już niebawem
  2. Ozdoby wielkanocne - dekoracje, stroiki, DIY
  3. Z czego zrobić koszyczek wielkanocny DIY? Mamy świetny pomysł
  4. Co to jest Wielkanoc? Niebawem najważniejsze święto katolików
  5. Kiedy iść do spowiedzi przed Wielkanocą? W tych kościołach będą najmniejsze kolejki
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News