Episkopat zabrał głos. Prymas Polski zaapelował do strajkujących nauczycieli

Episkopat zabrał głos. Prymas Polski zaapelował do strajkujących nauczycieli Źródło: youtube.com/BP KEP

Wielka Sobota jest czasem, w trakcie którego szefostwo polskiego kościoła bardzo często przemawia. Tym razem, episkopat postanowił odnieść się do najnowszych zawirowań w polskim życiu publicznym i skomentował strajk nauczycieli, który jest ostatnio tematem numer jeden. Czy apel duchownego przemówi do strajkujących?

Wielka Sobota była dniem, w którym na antenie radia RMF gościł szef polskiego episkopatu - prymas Wojciech Polak. Arcybiskup, który jest w trakcie celebracji świąt Wielkanocy na antenie RMF-FM zaapelował do strajkujących nauczycieli i zaoferował swoją pomoc wszystkim przedstawicielom szkolnictwa, którzy jak do tej pory nie byli w stanie dogadać się z rządem w kwestii podwyżek płac. Duchowny ma nadzieje, że jego apel dotrze do wszystkich i pozwoli na jak najłagodniejsze rozwiązanie problemu.

Wielka Sobota dniem apelu Prymasa. Duchowny chce rozwiązać konflikt

Arcybiskup Wojciech Polak, który oprócz przekazania życzeń wielkanocnych i podzielenia się swoimi odczuciami dotyczącymi religijnego wyrazu świąt, postanowił poprosić nauczycieli i rządzących o pojednanie się w tak spornej kwestii, jakie są strajki.

- Chcę poprosić przede wszystkich o to, żeby przeżyli te święta w dużym pokoju, by uspokoili swoje serca - zaapelował prymas.

Według szefa polskiego Kościoła fakt, że nauczyciele i rządzący nadal się kłócą, jest bardzo niedobry i powoduje, że wśród uczących rodzą się wielkie podziały.

- Niedobrze się dzieje, jeżeli samo środowisko, to znaczy ludzie, którzy żyją w jednej wspólnocie szkolnej, którzy mają swoją dwudziesto-, trzydziestoletnią historię, którzy są koleżankami, kolegami z pracy, przyjaciółmi, przyjaciółkami, ulegają podziałowi i ulegają właśnie takiej rzeczywistości, w której rosną mury" - stwierdził duchowny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kościół stanie się mediatorem?

W trakcie rozmowy z Krzysztofem Ziemcem duchowny pokusił się także o złożenie życzeń świątecznych nauczycielom i zaproponowaniu im i rządowi pomocy w kwestii porozumienia w formie mediacji, która miałaby pomóc zwaśnionym stronom w wypracowaniu wzajemnego porozumienia.

- Oby te święta wielkanocne przyniosły środowisku nauczycielskiemu dużo pokoju i pojednania - takiego wewnętrznego, które będzie powodowało, że walcząc w słusznej sprawie, upominając się o własne słuszne rzeczy, że nie zapomnimy także o tych, którzy są wśród nas i z którymi ten los przecież dzielimy - powiedział Prymas Polski.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Córka legendarnej polskiej aktorki zginęła w TRAGICZNYM wypadku. Była zjawiskowo PIĘKNA!
  2. Polska aktorka urodziła w wieku 60 lat. Nie dostała nawet zasiłku
  3. To zdjęcie księżnej Diany przeszło do historii. Nikt nie zauważył jednego szczegółu
  4. 22-letnia Anna zmarła podczas stosunku. Porażająca tragedia
  5. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  6. Gdzie mieszka Halinka z "Kiepskich"? Mieszkańcy nie dają spokoju aktorce

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News