Wielka Brytania wbija nóż w plecy PiS. 700 tys. Polaków w tarapatach
Fot. Flickr (P. Tracz/KPRM) - Wikipedia
Wiadomości Pikio - 20 Sierpnia 2017

Wielka Brytania wbija nóż w plecy PiS. 700 tys. Polaków w tarapatach

Wciąż nie wiadomo, jak dokładnie będą wyglądały relacje Wielkiej Brytanii i członków Unii Europejskiej po zbliżającym się Brexicie. Rzeczywistość może okazać się bowiem dużo trudniejsza, niż to sobie wyobrażaliśmy. Wszystko pozostaje więc obecnie w rękach polityków oraz ich dyplomatycznych starań.

Kiedy nieoficjalnie pojawił się pomysł wprowadzenia wiz, o które musieliby się starać obywatele innych krajów, planujący wyjazd na Wyspy, w sieci zawrzało. Nie tylko polscy internauci nie mogli uwierzyć w sposób, w który jeden z największych krajów członkowskich Unii Europejskiej próbuje się odciąć od wspólnoty. Według dziennikarzy "The Times” do prowadzenia wiz ostatecznie nie dojdzie. Nie oznacza to jednak, że około 700 tys. Polaków przebywających w Wielkiej Brytanii oraz ci, którzy także chcą wyjechać, nie znaleźli się właśnie w kłopotach. Publicyści "The Times” twierdzą bowiem także, że o pracę na Wyspach będzie mógł ubiegać się tylko ten obcokrajowiec, który uzyska na to zgodę władz. Pula ma być jednak restrykcyjnie ograniczona. Co więcej, brytyjski rząd ma wprowadzić zasadę, według której przedsiębiorca będzie musiał zapłacić za pozwolenie na zatrudnienie imigranta, aby w ten sposób zachęcić do dawania pracy rodakom. O tym, czy doniesienia te rzeczywiście zostaną wprowadzone w życie, dowiemy się zapewne już wkrótce.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News