Mieszkańców Wielkiej Brytanii zszokowały wyniki ankiety, na którą odpowiadali wyznawcy islamu. Z badania wynika, że środowisko jest bardzo konserwatywne i daleko odbiega od „wartości pielęgnowanych przez Brytyjczyków„. Muzułmanie ripostują w mediach społecznościowych i uważają, że tego typu badania dzielą społeczeństwo i tworzą fałszywy wizerunek wyznawców islamu. 

Muzułmanie są zirytowani ciągłymi badaniami, które są przeprowadzane głównie po atakach terrorystycznych organizowanych przez Państwo Islamskie. Uważają, że ankiety są motywowane chęcią demonizowania społeczności muzułmańskiej w oczach wyznawców innych religii oraz ateistów.

Sonda została zamówiona przez Channel 4, a nazwano ją „Co brytyjscy muzułmanie naprawdę sądzą?”. Ponad połowa badanych nie zgodziła się z tym, by homoseksualizm był legalny w Wielkiej Brytanii, co wywołało w kraju falę oburzenia i niedowierzania. To nie pierwsze takie wyniki. W grudniu 2015 roku The Sun opublikował artykuł, z którego wynikało, że 20 procent brytyjskich muzułmanów sympatyzuje z motywami, które kierują dżihadystami z Państwa Islamskiego. Gazeta została oskarżona o drastyczne wprowadzanie w błąd.

– Myślałem, że europejscy muzułmanie zintegrują się i włączą w brytyjski zróżnicowany krajobraz społeczny. Myliłem się – skomentował wyniki badania Trevor Phillips, były przewodniczący Komisji ds. Równości i Praw Człowieka.

Część muzułmanów rozpoczęła w mediach społecznościowych kampanię #WhatBritishMuslimsReallyThink i w ten sposób chce w humorystyczny sposób pokazać, że ankiety dzielą społeczeństwo i podsycają konflikty. Ich przeciwnicy uważają, że w ten sposób mniejszość muzułmanów chce ukryć poglądy większości. Hashtagu użyto ponad 5 tysięcy razy.

whatbritish

whatbritish2 whatbritish3

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: BBC

...

Zobacz również