Elektryzujące wieści z Pałacu Buckingham. 91-letnia królowa Elżbieta II nieoczekiwanie zdecydowała się na abdykację. Już wie komu przekaże koronę i kiedy to zrobi.

Książę Karol, 68-letni syn Elżbiety II – jak ujawniło źródło z Pałacu Buckingham, na które powołuje się brytyjska prasa – uzyska prawo do korony od swojej 91-letniej matki jeszcze przed jej śmiercią. Elżbieta postanowiła abdykować.

Wszystko ma odbyć się za cztery lata. W wieku 95 lat królowa brytyjska zrzeknie się korony na rzecz swojego syna. Ten nie zostanie jednak od razu królem, a jedynie regentem. Jego koronacja odbędzie się więc dopiero po śmierci jego matki.

Od razu pojawiły się też spekulacje, skąd wzięła się taka decyzja królowej. Media brytyjskie wskazują, że choć ta jest w dobrej kondycji, coraz rzadziej bierze udział w zagranicznych wycieczkach i wizytacjach. Elżbieta II ma chcieć pójść w ślady męża, księcia Filipa, który na jesieni przechodzi na emeryturę i wycofuje się z życia publicznego. 96-letni książę tym samym zakończy oficjalne obowiązki.

źródło: Daily Mail

...

Zobacz również