Już od wielu lat jednym z największych problemów Europy, a zwłaszcza Europy Zachodniej są zamachy. Wojna z terroryzmem nie przypomina jednak innych wojen i jest piekielnie trudna. Dlatego też Wielka Brytania postanowiła sprawdzić, kto finansuje terrorystów.

Chociaż o terroryzmie w Wielkiej Brytanii zrobiło się szczególnie głośno zwłaszcza w ostatnich dniach, to specjalny raport w tej sprawie zaczął powstawać już wcześniej, jeszcze podczas trwania rządów Davida Camerona. Teraz jednak może… nigdy nie ujrzeć światła dziennego.

Po przeprowadzonym przez brytyjskie służby śledztwie wyszło na jaw, że jednym z głównych sponsorów terroryzmu jest obecnie Arabia Saudyjska. Informację o wynikach podał The Guardian oraz inne brytyjskie media. Oficjalnie raport nie zostanie jednak opublikowany, gdyż Arabia Saudyjska jest sojusznikiem królestwa.

Premier Theresa May jeszcze w tym roku odwiedziła Arabię Saudyjską, z którą Wielka Brytania prowadzi wielomilionowe interesy. Okazuje się więc, że od walki z terroryzmem ważniejsza jest arabska ropa.

...

Zobacz również