W niemały szok wpadli polscy kierowcy ciężarówek, którzy ujrzeli w nocy kolegę po fachu, który próbował sobie odebrać życie. Mężczyzna chciał zeskoczyć z mostu na ruchliwą autostradę. Polacy szybko jednak wzięli sprawę w swoje ręce i uratowali życie niedoszłemu samobójcy.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w okolicy Corby na autostradzie A14. Polscy tirowcy właśnie byli w trasie, kiedy zauważyli innego kierowcę stojącego na moście i szykującego się do skoku. Polacy szybko zablokowali ciężarówkami pasy ruchu, by nie doszło do tragedii.

„Jechaliśmy z towarem, gdy na moście zobaczyliśmy mężczyznę, naszego kolegę po fachu, który próbował skoczyć na jezdnię. Z trudem zdążyliśmy wyhamować. Razem z innymi ciężarówkami zablokowaliśmy dwa pasy ruchu, a jeden z nas wezwał policję” – mówi jeden z kierowców, Tomasz Dobrowolski.

Tirowcy nie zamierzali jednak czekać z rozwiązaniem sprawy na funkcjonariuszy. Zanim ci przyjechali, Polacy sami zaczęli uspokajać niedoszłego samobójcę. Później, po przyjeździe mundurowych, negocjacje i zatrzymanie mężczyzny było już tylko formalnością.

„Zanim przyjechała policja, wzięliśmy akcję ratunkową na siebie. Facet napędził nam strachu bardzo mocno” – komentuje sprawę Dobrowolski.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: radiozet.pl
pt

Zobacz również