Jak wynika z oficjalnych danych, którymi posługuje się Brytyjski rząd, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród imigrantów, którzy korzystają z angielskich zasiłków.

142 tysiące osób – tylu imigrantów przebywających na terenie Wielkiej Brytanii korzysta z zasiłków. Jak wynika ze statystyk, najliczniejsza grupą narodowościową pobierającą brytyjskie zasiłki są Polacy.

Z brytyjskich zasiłków korzysta 14,5 tysiąca Polaków (10% wszystkich imigrantów pobierających zasiłki) co czyni ich liczniejszą grupą beneficjentów pomocy socjalnej niż Pakistańczycy i Somalijczycy razem wzięci.

Jak podają oficjalne statystyki, blisko 14 mln funtów jest wysyłana każdego roku do Polski na dzieci pracujących w Wielkiej Brytanii polskich imigrantów.

Nastroje rodowitych Brytyjczyków – a za czym idzie stosunek reprezentujących ich polityków – względem imigrantów przebywających na terenie ich kraju stają się coraz bardziej negatywne. Już blisko 80% Brytyjczyków opowiada się za drastycznym ograniczeniem przywilejów dla obcokrajowców przebywających na Wyspach.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: biznes.pl

Zobacz również