Wielka Brytania: Oskarżeni o gwałt mężczyźni będą musieli udowadniać, że kobiety zgodziły się na seks
Wiadomości Pikio - 2 Lutego 2015

Wielka Brytania: Oskarżeni o gwałt mężczyźni będą musieli udowadniać, że kobiety zgodziły się na seks

Brytyjskie władze chcą wprowadzić nowe regulacje prawne, według których mężczyźni będą musieli przekonać policję i sąd o tym, że kobieta oskarżająca o gwałt świadomie zgodziła się na seks. Nowe prawo budzi wiele kontrowersji.

Według brytyjskich prokuratorów zmiana prawa jest konieczna z uwagi na to, że dotychczasowa zasada "nie znaczy nie" jest niewystarczająca ponieważ wiele kobiet nie jest w stanie poprawnie ocenić sytuację i odpowiednio wyrazić sprzeciwu np. gdy jest pod wpływem alkoholu. Nowe prawo ma wyeliminować przypadki gdy oskarżony o gwałt mężczyzna broni się twierdząc, że kobieta wyraziła zgodę na współżycie seksualne. Zaostrzenie prawa w tej kwestii budzi wiele kontrowersji. Przeciwnicy nowych regulacji twierdzą, że po jego wprowadzeniu każde oskarżenie o gwałt będzie kończyło się wyrokiem skazującym i kpią mówiąc, że przed każdym stosunkiem będzie potrzeba spisywać pisemne oświadczenia woli.

źródło: tvn24
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News