Wielka Brytania: niespodziewane znalezisko
fot. wikipedia.org/Kargul1965
Karol Zaborowski - 16 Kwietnia 2019

Wstrząsające odkrycie w Wielkiej Brytanii. 26 szkieletów ludzi złożonych w ofierze

Wielka Brytania skrywa wiele tajemnic. Jedną z nich udało się odkryć absolutnym przypadkiem podczas prac w terenie. Mieszkańcy są w szoku.

Wielka Brytania ma naprawdę ciekawą historię, która sięga na długo przed tym, jak jej tereny zostały podbite przez imperium rzymskie. Doskonałym dowodem na to jest, chociażby Stonehenge, które po dziś dzień stanowi nierozwiązaną tajemnicę przeszłości. Jednak nie oznacza to, że jest to jedyne znalezisko, które wywołało wiele pytań.

Wielka Brytania: niespodziewane znalezisko

Bez wątpienia wiele osób zastanawia się, jak to jest możliwe, że archeolodzy doskonale wiedzą, gdzie kopać. W dzisiejszych czasach naukowcy dysponują nie tylko swoją wiedzą, ale i profesjonalnym sprzętem, który umożliwia im padanie tego, co jest pod ziemią. Jednak wbrew temu, co może się wydawać, wielu odkryć dokonuje się absolutnym przypadkiem. Tak jak i w tym wypadku.

emerytura100 tysięcy osób nie dostanie 13 emerytury. Część z nich może to jeszcze zmienićCzytaj dalej

Wiele znalezisk znajdowanych jest nawet nie przez naukowców, a robotników wykonujących prace budowlane. Oczywiste jest, że w takim wypadku muszą oni trochę pokopać w ziemi, a że ludzkie siedliska coraz bardziej się rozszerzają, to dokonywane są kolejne odkrycia, które w inny sposób mogłyby nigdy nie zostać odnalezione.

Tym razem mówimy dokładniej o pracach wodociągowych prowadzonych przez firmę Thames Water. Pracownikom spółki udało się odnaleźć zbiorową mogiłę, w której szczątki mają nawet po 3 tysiące lat. Co więcej, odkryte pełne szkielety należą zarówno do zwierząt, jak i do ludzi, a ich pozy sugerują, że pochowane osoby, a jest ich, aż 26 zostały złożone w ofierze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

magda gessler9 zdjęcie powoduje wytrzeszcz oczu. Tak NAPRAWDĘ Gessler wygląda bez makijażu i doczepówCzytaj dalej

- Szkielety znalezione zostały w regionie Childrey Warren w okolicach Wantage w hrabstwie Oxfordshire. Zgromadzone dowody wskazują na to, że szkielety mają wiek około trzech tysięcy lat. Pochodzą więc z czasów zanim tereny wysp Brytyjskich zostały podbite przez starożytnych Rzymian. Ułożenie ciał wskazuje na to, że mogły to być szkielety osób, które zostały złożone w ofierze - stwierdził dyrektor wykonawczy grupy naukowców Neil Holbrook.

Co ciekawe, nie jest to pierwsze znalezisko odkryte przez tę firmę w historii jej istnienia. Jednak to wydarzenie powinno stanowić dowód dla wielu osób, jak mało jeszcze wiemy o starożytnych cywilizacjach. Bez wątpienia pod ziemią czeka jeszcze nie jedna tajemnica, o której mogło nam się nawet nie śnić.

Wielka Brytania screen twitter.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy są w szoku. Takiego zachowania po Andrzeju Dudzie nikt się nie spodziewał. Nawet Tomasz Lis nie krył ZACHWYTU!
  2. Największa tajemnica Wodeckiego wyszła na jaw dopiero po jego śmierci! Wiele osób nie uwierzy, że muzyk mógł zrobić coś takiego
  3. Nostradamus przewidział pożar Notre Dame? Dalsza część jego przepowiedni jest przerażająca
  4. Porażające słowa Jackowskiego o pożarze Notre Dame. Jasnowidz ostrzega, to dopiero początek koszmaru
  5. Ojciec dzieci Anny Przybylskiej zatrzymany. Oskarżają go o obrzydliwe przestępstwo, dla wielu to ciężki szok
  6. Świat obiegła wiadomość, że Meghan Markle urodziła. B. rzecznik królowej zabrał głos

czterej pancerni i piesGwiazdor "Czterej pancerni i pies" ciężko choruje i nie może chodzić. Wstrząsające wiadomościCzytaj dalej

źródło: Gazeta.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News