Brytyjski rząd odebrał obywatelstwo czterem muzułmanom, 51-letniemu mężczyźnie i jego trzem dorosłym synom, którzy popierali wojujący islam. To pierwszy przypadek odebrania obywatelstwa muzułmanom urodzonych w Wielkiej Brytanii.

„The Sunday Times”, który opisał sprawę, nie ujawnia żadnych nazwisk. Wiadomo jednak, że listy podpisane zostały przez minister spraw wewnętrznych Theresę May.

Nie przedstawiono żadnych szczegółówych zarzutów, co minister May motywowała względami zachowania tajemnic wywiadu. Muzułmanie dali się poznać jako zagorzali ekstremiści, stronnicy Al-Kaidy i zdelegalizowanej organizacji Lashkar-e-Taiba. Odwołania wszystkich czterech mężczyzn zostały następnie rozpatrzone za zamkniętymi drzwiami, również ze względu na zachowanie tajemnicy.

Islamiści urodzili się w Wielkiej Brytanii, aczkolwiek Komisja Odwoławcza uznała legalność odebrania paszportów. Wszystko dlatego, że przysługuje im również obywatelstwo Pakistanu. Żona i najmłodszy syn islamisty nie zostali pozbawieni praw.

źródło: dziennik.pl

...

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.