Noże
Wiadomości Pikio - 18 Lipca 2015

Wielka Brytania: Nosisz przy sobie nóż, pójdziesz do więzienia

W Wielkiej Brytanii uchwalono nowe prawo, które ma znacznie utrudnić działanie przestępcom. Od wczoraj jeśli przez policję zostanie zatrzymana osoba, która posiada przy sobie nóż, trafi ona do więzienia.

Za takie wyposażenie grozi od sześciu miesięcy do nawet czterech lat więzienia. Inaczej zadziała to wobec nieletnich, którym za posiadanie przy sobie noża grożą cztery miesiące pozbawienia wolności i szkolenie resocjalizacyjne. Caroline Shearer, szefowa organizacji Only Cowards Carry, uważa, że prawo powinno być jeszcze ostrzejsze. Według niej przyłapanie po raz drugi z nożem powinno kończyć się natychmiastowym więzieniem. Shearer stwierdza, że jeśli pozwoli się komuś nosić przy sobie broń raz, ten zrobi to ponownie, aż dojdzie do momentu, gdy kogoś skrzywdzi. Dlatego karane powinno być noszenie przy sobie jakiegokolwiek rodzaju broni, nie tylko noży. Na temat nowego prawa wypowiedział się także brytyjski minister sprawiedliwości, Mike Penning: "Twoja najbliższa okolica powinna być bezpiecznym miejscem dla dorastania, pracowania, zakładania rodziny i przejścia na emeryturę".Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News