Muzułmanie trzymali polskie małżeństwo jako niewolników, regularnie zmuszając ich do wycieńczającej pracy. Ich zdaniem, był to „akt łaski i dobrej woli”. 

Muzułmańska rodzina została aresztowana po tym, jak policja odkryła, że w chałupie za domem  przetrzymują Polaków-niewolników. Wyznawcy islamu najpierw uprowadzili bezdomną parę, a potem głodzili ich, bili oraz zmuszali do pracy.

Aby nadać całości pozorów działania zgodnie z prawem, muzułmanie płacili Polakom 4 funty dziennie, z czego Polka otrzymywała tylko 1 funta, „gdyż jest kobietą”.  Jednocześnie pobierali od nich opłaty „za nocleg i wyżywienie” w wysokości 7 funtów. Oczywiście wszystko odbywało się pod przymusem.

Muzułmanie wykorzystywali Polską parę, każąc im pracować nawet 16 godzin każdego dnia i karmiąc głodowymi porcjami.

Historia jest o tyle szokująca, że nie wydarzyła się w radykalnym, islamskim kraju, a w Anglii. Małgorzata Bienicka i Michał Cześniawski byli przetrzymywani w jednym z domów w Lancashire.

Polacy musieli zwracać się do muzułmanów per „Papa” i „Szefie”. Byli również bici i kopani, kiedy tylko zrobili coś, co nie spodobało się muzułmanom.

Oskarżeni tłumaczyli przed sądem, że zanim oni „zajęli się” Polakami, oboje pozostawali bezdomni. Swoje zachowanie opisywali jako „akt łaski i dobrej woli”

Mohammed i Khuram Riaz – członkowie muzułmańskiej rodziny, która uwięziła Polaków
dom w którym byli więzieni Polacy

źródło: lancashiretelegraph.co.uk

...

Zobacz również