Do tragicznej sytuacji doszło w Harlow (Wielka Brytania). W szpitalu zmarł 40-letni Polak. Policja zatrzymała młodych sprawców, w wieku 15 i 16 lat. Funkcjonariusze nie wykluczają, że chodziło o narodowość Polaków i względy rasistowskie. To najpoważniejszy incydent na tle nienawiści z udziałem Polaków w Wielkiej Brytanii od długiego czasu. 

W szpitalu właśnie zginął 40-letni Polak, który został brutalnie pobity przez nastolatków w Harlow, w hrabstwie Essex. Dwaj Polacy byli obrażani, wyzywani, bici, a potem pozostawieni na pastwę losu na ulicy. Drugi Polak, 43-letni, żyje, aczkolwiek ma ciężkie obrażenia brzucha i połamaną rękę.

Brytyjska policja zatrzymała sprawców.

– W tym momencie to śledztwo ws. zabójstwa i nasze przesłuchania szybko doprowadziły do zatrzymania pięciu nastolatków. W wyniku tego okrutnego ataku mężczyzna stracił życie i wzywamy wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje o przebiegu wydarzenia, do jak najszybszego kontaktu z policją – mówi policja.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni jedli razem posiłek i rozmawiali, kiedy zostali skonfrontowani przez grupę około 15-20 nastolatków, chłopaków i dziewczyn. Według naszej wiedzy nie wszystkie te osoby brały udział w ataku i wierzymy, że część z nich będzie w głębokim szoku, wiedząc, do czego to doprowadziło. Zachęcamy ich do rozmowy z rodzicami i kontaktu z policją – dodaje.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również