Brytyjska para PORWAŁA swoje dziecko, by ratować jego życie. Uciekli do Czech

Brytyjska para PORWAŁA swoje dziecko, by ratować jego życie. Uciekli do Czech

Cały świat żyje obecnie sprawą niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który przetrwał odłączenie od aparatury podtrzymującej funkcje życiowe, chociaż miał umrzeć w zaledwie kilka minut. Wielu internautów porównuje jego przypadek do historii innego malucha, który został porwany przez rodziców ze szpitala w Wielkiej Brytanii na leczenie w Czechach.

Smutne losy Alfiego zmobilizowały ludzi z całego świata do wstawienia się za nim u brytyjskich władz. Swoje wsparcie okazał mu nawet prezydent Andrzej Duda, który zapewnił, że będzie modlił się za jego zdrowie.

Nieoczekiwany pomysł na ratowanie Alfiego

Wiele osób sugeruje jednak, aby rodzice chłopca nie czekali na zgodę lekarzy oraz sądu. Przypominają w komentarzach historię 5-latka, który nie mógł otrzymać potrzebnej pomocy w Southampton General Hospital, dlatego też został z niego zabrany przez własnych rodziców. Jako że okazało się to nielegalne, para była poszukiwana przez europejskie służby. Mały Ashya King przeszedł jednak potrzebne leczenie na terytorium Czech, dzięki czemu ostatecznie wrócił do zdrowia.

Wielka Brytania: chłopiec porwany przez rodziców

Rodzice chłopca zostali ostatecznie zatrzymani w Hiszpanii i trafili do aresztu. Po kilku nocach za kratami zostali jednak wypuszczeni, gdyż Sąd Najwyższy uznał ich decyzję o "porwaniu" syna i pozwolił opuścić celę. - Gdybyśmy zostawili naszego syna na łasce NHS, nie byłoby go dziś z nami. Ocaliliśmy mu życie. Zrobilibyśmy to samo jeszcze raz - powiedział o sprawie ojciec Kinga. Nie wiadomo, czy rodzice Alfiego zdecydują się na bardziej kontrowersyjne kroki. Na razie nic na to raczej nie wskazuje. Zapowiadają jednak dalszą walkę o życie i zdrowie ukochanego synka.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Reprezentant Polski w rozpaczy. Brat słynnego piłkarza nie żyje
  2. Tragedia. Syn i żona Zenka Martyniuka zostali sterroryzowani
  3. Jest reakcja Białego Domu na petycję Polaków ws. ustawy 447!
Następny artykuł