Janusz Korwin-Mikke „rozsławił” Polskę swoimi słowami o kobietach, które wypowiedział w europarlamencie. Dzięki tej wypowiedzi zyskał łatkę „najbardziej seksistowskiego polityka” i został zaproszony do brytyjskiego programu telewizyjnego.

Prezes partii „Wolność” został zaproszony do popularnego programu telewizyjnego – Good Morning Britain. Brytyjscy prowadzący nie byli jednak przygotowani na specyficzną retorykę Korwin-Mikkego.

Zamiast spokojnej rozmowy na temat wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego, w programie rozpoczęła się potężna awantura. Prowadzący nie dawali dojść Polakowi do słowa, a Korwin-Mikke przekrzykiwał ich łamaną angielszczyzną.

– Byłem w ITV w „Good morning, Britain”. To był dla mnie szok. W Polsce stacja dostałaby kilka milionów kary od Rady Etyki Mediów. Prześmiewcze wprowadzenie, przerywanie wypowiedzi, prześmiewki w trakcie – i takie samo podsumowani. Naprawdę: Zachód kulturalnie juz task zdziczal, że muzułmanie będą stanowic postęp… – skomentował JKM po programie (pisownia oryginalna).

Całość okrasił memem.

...

Zobacz również