Wielka Brytania ma nowego premiera. Wiadomo już, kto zastąpi Therese May

Wielka Brytania ma nowego premiera. Wiadomo już, kto zastąpi Therese May Źródło: .

Wielka Brytania właśnie wybrała nowego premiera, który swoje stanowisko obejmie już niebawem. Wiadomo, nie tylko kto zastąpi Therese May, ale również co czeka go tuż przed objęciem posady.

Wielka Brytania głosowała i podjęto decyzję, kto zostanie nowym premierem. Znaczącą przewagą głosów, wygrał mężczyzna, który zdaniem Brytyjczyków jest idealnym człowiekiem na to stanowisko. Nowy premier w najbliższych dniach uda się prosto do królowej Elżbiety II. Poddani hucznie celebrują ten dzień, wyrażając swoje zadowolenie w związku ze zwycięzcą. Brytyjskie media nieprzerwanie dostarczają kolejną dawkę informacji na temat tego, jakie przygotowanie do roli czeka nowego premiera oraz czego mogą spodziewać się sami mieszkańcy kraju. 

Wielka Brytania wybrała nowego premiera. Kto zastąpi Therese May?

Już w najbliższą środę urząd premiera oraz miano lidera Partii Konserwatywnej obejmie Boris Johnson. Jak podają zagraniczne media, mężczyzna od samego początku był zdecydowanym faworytem ludu i bukmacherów. Wyraźnie można było dostrzec to po sondażu, bowiem mógł on cieszyć się imponującym wynikiem 66,4 proc. głosów wśród 159 tys. członków ugrupowania, przy - jak warto zaznaczyć - 87,4 proc. frekwencji. 

Już jutro Theresa May wygłosi swoje ostatnie przemówienie oraz weźmie udział w cotygodniowej sesji pytań. Następnie uda się na audiencję do królowej Elżbiety II, gdzie złoży swoją oficjalną rezygnację ze stanowiska premiera.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Po wszystkim, Pałac Buckingham będzie mógł zaprosić Johnsona, którego celem będzie spotkanie z głową Wielkiej Brytanii. Podczas wizyty u królowej, będzie miał za zadanie stworzyć nowego rządu. Zagraniczne media podają, ze właśnie w dniu jutrzejszym, obywatele powinni spodziewać się pierwszych nominacji na stanowiska czołowe takich jak: ministrów finansów, spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych, obrony i ds. brexitu. 

  1. Legendarny aktor ma raka KRTANI! Kochany przez fanów artysta schudł do 40 kg i oddycha przez rurkę tracheotomijną
  2. Cała prawda o ojcu Beaty Szydło. Nie uwierzycie, co premier przeżyła w dzieciństwie. Codziennie drżała o jego życie
  3. Córka Marty Kaczyńskiej zamieściła w sieci pożegnalny wpis. Co się dzieje z nastolatką?!
  4. Niedźwiedź złamał mężczyźnie kręgosłup i trzymał jako zapas jedzenia. Po miesiącu znaleźli go myśliwi, zdjęcia przerażają
  5. Patomorfolodzy aż 5 godzin badali ciało Dawidka. Ich ustalenia są zatrważające, tak dokładnie zabił go tata
  6. Komendant Główny odkrywa w TVN nowe informacje ws. Dawidka. Serce rozpada się na milion kawałków
  7. Będą wyższe emerytury, ale trudno uwierzyć dla kogo. Wielu z was będzie wściekłych

Źródło: onet 

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu