Wielka Brytania skończy tak jak Włochy? Decyzje angielskich władz niepokoją

Wielka Brytania skończy tak jak Włochy? Decyzje angielskich władz niepokoją Źródło: youtube.com CBS This Morning

Wielka Brytania może skończyć jak Włochy? Władze Zjednoczonego Królestwa podjęły zaskakującą decyzję.

Wielka Brytania zajęła zaskakujące stanowisko w walce z epidemią wirusa, choć w tym przypadku ciężko jest mówić o walce. Decyzja angielskich władz jest porażająca. Do sprawy odnieśli się również naukowcy, którzy jasno skrytykowali zachowanie brytyjskich rządzących. Okazuje się bowiem, że celem władz jest "uodpornienie" obywateli.

 

Wielka Brytania podjęła niepokojącą decyzję. Skończy jak Włochy?

Jak donosi portal polityczek.pl, powołując się na zagraniczne media, w Wielkiej Brytanii zapadła decyzja odnoście epidemii koronawirusa. Nowy premier Zjednoczonego Królestwa, Boris Johnson, wraz z innymi rządzącymi zadecydował o niereagowaniu na rozprzestrzeniającego się wirusa. Co więcej, celem państwa jest osiągnięcie liczby zarażonych odpowiadającej 60-80% obywateli. Dlaczego? Władze chcą w ten sposób "uodpornić" mieszkańców na wirusy. Decyzja wzbudziła mnóstwo kontrowersji, wiąże się ona bowiem z poświęceniem życia mnóstwa ludzi. Naukowcy błyskawicznie wystosowali do premiera pismo. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Postawienie na "odporność stadną" w tym momencie nie wydaje się realną opcją, ponieważ służba zdrowia znajdzie się pod jeszcze większą presją, co będzie oznaczało ryzykowaniem o wiele więcej istnień ludzkich niż to konieczne. Wprowadzając teraz środki dystansu społecznego, można radykalnie spowolnić wzrost choroby i ocalić tysiące istnień ludzkich. Podjęte dziś środki zwiększające dystans społeczny uważamy za niewystarczające i uważamy, że należy natychmiast podjąć dodatkowe i bardziej restrykcyjne działania, tak jak ma to już miejsce w innych krajach na całym świecie - czytamy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Niewyobrażalna tragedia, wnuk Daniela Olbrychskiego nie żyje. Był jeszcze taki młody

2. Gwiazdor „M jak miłość” trafił do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Puściły mu nerwy, dał im ostro popalić

Dopiero, gdy Johnsona zalała fala krytyki, postanowił zareagować, izolując osoby powyżej 70. roku życia na cztery miesiące. A to jeszcze nie koniec: imprezy masowe ograniczono do 500 osób, zaplanowano zamknięcie szkół, zdecydowano o masowej produkcji respiratorów, a nawet mówi się o ograniczaniu możliwości przemieszczania się, choć w tej sprawie nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja. Wielu mieszkańców Zjednoczonego Królestwa żyje w strachu, wyjaśniając, że z brakiem interwencji mogą skończyć jak Włochy. Przypominamy, że we Włoszech ponad 20 tysięcy osób cierpi na koronawirusa, a z powodu choroby zmarło już ponad 1400. Liczba zarażonych diametralnie wzrosła, gdy mimo zarządzonej kwarantanny mieszkańcy wychodzili do barów i na imprezy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Nie żyje młoda polska zawodniczka. Miała zaledwie 13 lat, przegrała z chorobą
  3. Minister zdrowia ogłosił niepokojącą prognozę. Podał również konkretny termin, gdy pojawią się pozytywne efekty
  4. Będą masowe szczepienia w związku z koronawirusem? Ministerstwo zdrowia wyjaśnia
  5. Panierka już nigdy nie odpadnie, jeśli doda się jeden popularny składnik. Będzie złota i chrupiąca
  6. Zgony i nowe zakażenia koronawirusem w Polsce wywindowały ceny mięsa. W poniedziałek w sklepach może być drożyzna

Źródło: polityczek

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News