Centralne Biuro Śledcze Policji przeprowadziło ogólnopolską akcję w związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży, w wyniku której zatrzymano 14 osób i 150 kilogramów chemikaliów do produkcji ładunków wybuchowych.

Policja nie chce podawać szczegółów, jednak wiadomo, że akcja została przeprowadzona w 12 miastach Polski, gdzie aresztowano 14 osób podejrzanych o przygotowywanie ataków na Światowe Dni Młodzieży.

W sumie zabezpieczono 150 kilogramów chemikaliów służących do produkcji materiałów wybuchowych, zapalniki, lonty, 2 granaty, zapłonniki, tuby do produkcji petard oraz dokumentację zawierającą instrukcję wykonania ładunków wybuchowych.

 – Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji od wielu miesięcy pozyskiwali informacje o osobach kupujących takie substancje, prekursory, mogące służyć do produkcji materiałów wybuchowych, a także o tych, które mają wiedzę jak konstruować takie ładunki. Efektem jest akcja przeprowadzona w sumie w 12 miastach – powiedziała mediom rzecznik CBŚP, Agnieszka Hamelusz.

Dwoje z zatrzymanych usłyszało już zarzuty dotyczące m.in. nielegalnego posiadania i wyrabiania materiałów wybuchowych. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: tvp info

...

Zobacz również